Kamu HaberleriSON DAKİKA

Ekonomik krizin çocukları nasıl etkilediği yapılan araştırmalarla ortaya konuldu!

EĞİTİM-İŞ, ekonomik krizin çocukları nasıl etkilediğine dair geniş çaplı bir araştırma yaptı. Krizin çocukların sağlığına nasıl bir etkisi olduğuna dair yapılan araştırmada her 100 öğrenciden sadece 7’sinin düzenli beslenebildiği oraya çıktı. Yapılan araştırma sonuçlarını meclis gündeminde dile getiren Bursa Milletvekili Erkan Aydın, şu çok vahim sonuçları açıkladı;

Yüzde 25’i ne evde ne okulda kahvaltı yapabiliyor

Ekonomik krizin çocukları nasıl etkilediğinin bir örneğini Bursa EĞİTİM-İŞ yaptığı araştırmada ortaya koydu. EĞİTİM-İŞ Bursa şubesinin yaptığı araştırmaya göre, her 100 öğrencinin 31’inin evde kahvaltı yaptığı, 44’ünün beslenme çantası ya da kantinde kahvaltı yaptığı ancak 25’inin ne evde ne de okulda kahvaltı yapamadığı ortaya çıkmıştır.

Her 100 öğrenciden sadece yüzde 10’unun düzenli süt içtiği, yine her 100 öğrencinin sadece 13’ünün her gün düzenli yumurta yiyebildiği; 7’sinin gıdalardan süt, meyve, sebze gibi beslenmelerle beslenebildiği, 93’ünün beslenemediği; yine 100 öğrenciden 97’sinin düzenli beslenemediği araştırmada ortaya çıkmıştır.

Bu, şunu gösteriyor: Ekonomik kriz en ağır şekilde çocukları vuruyor. Anayasal olarak bu çocuklara düzenli beslenme hakkı sağlamak zorunda olan Hükûmet ise âdeta seyirci gibi izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.