EkonomiSON DAKİKA

Sosyal güvencesi olanlara 1.607 TL olmayanlara ise 4.253 lira maaş ödeniyor!

AKP, bir kanun çıkararak gazilerimiz arasında maaş ödemeleri konusunda ayrıma gitti ve sosyal güvencesi olanlara 1.607 TL, olmayanlara ise 4.253 lira maaş ödeniyor! Bu ayrımcılığı TBMM’nde gündeme getiren Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, bu ayrımın kaldırılmasını ve maaşların net 6 bin TL’ye çıkarılması gerektiğini belirtti. Konu hakkında Güzelmansur şu açıklamalarda bulundu;

Vatanımızın bekası için canlarını ortaya koyan muharip gazilerimize 1005 sayılı Kanun’la şeref aylığı ödeniyor. 1005 sayılı Kanun 1968 yılında çıktığında tüm gazilerimize aynı miktarda ödeme yapılıyordu ve o zaman bir aylık şeref aylığıyla 1 tam altın alınıyordu. On beş yıl önce, AKP, bir kanun çıkararak gazilerimiz arasında “sosyal güvencesi olan ve olmayan” diye bir ayrım yaptı.

Bugün, sosyal güvencesi olmayanlara 4.253 lira, olanlara ise 1.607 lira maaş ödeniyor; her iki maaş miktarıyla da 1 tam altın alınamıyor. “Ekonomiyi uçurduk.” diyorsunuz ama görülüyor ki elli dört yıl önce ekonomimiz sizin yönettiğiniz dönemden çok daha güçlüymüş.

Buradan iktidara sesleniyorum: Gazilerimize hak ettikleri değeri verin, ayrımı kaldırın, maaşlarını 6 binin üstüne çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.