Personel Alımı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü büro memuru alımı için İŞKUR üzerinden yeni bir ilan yayınladı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 9 Mayıs 2022 tarihin büro memuru alımı için Türkiye İş Kurumu sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un Kamu iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere büro memuru alımı yapacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online şeklinde yapılacak olup, iş başvuruları 9-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru ekranı için aşağıda ilan altında link verilmiştir. Belirtilen linki tıklayarak bu ilana hemen online başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Peki, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü büro memuru alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? Personel alımına ilişkin şu detaylara yer verildi;

BAŞVURU ŞARTLARI

• Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde belirtilen eski hükümlü belgesine veya aynı maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde belirtilen terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumunu belgelendirmek.

• Analitik düşünebilen, çözüm odaklı olmak ve sorumluluk alabilmek. • MS Office programlarını bilmek.

• Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.

• İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak.

• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya erteletmiş olmak. (Sözlü sınava girmeye hak kazanan erkek adaylardan askerlik durum belgesi istenecektir.)

• Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır) sonucunda işe yerleştirilmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.

• Başvuran adaylardan işe girmeye hak kazanan adaylar, hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde işbaşı yaptırılacaktır.

• Eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan kontenjanı dahilinde KOCAELİ ilindeki işyerimizde açık bulunması nedeniyle bu kapsamda işe başlayacak aday bu ilde bulunan işyerimizde işe başlayacak ve çalışma hayatı bu ilde devam edecektir. Başvuru yapan aday bu hususlara muvafakat vermiş sayılır.

• Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.

• Adaylar başvurularında sundukları belgelerin doğruluğundan sorumludurlar. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları/sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Hiçbir hak talep edilemez ve haklarında Türk Ceza Kanunun ilgili hükümleri uygulanmak üzere kuruluşun hakları saklıdır.

Bu ilana hemen online başvuru yapmak veya diğer ilan detaylarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.