İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Fırat Üniversitesi ilköğretim ve lise mezunu personel alımı yapacak!

Fırat Üniversitesi Türkiye İş Kurumu sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında 00005773236 ve 00005773451 ilan nosu ile yayınlanan ilanlara göre ilköğretim mezunu 9 temizlik personeli ve lise mezunu 3 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 12 personel alımı yapacak.

Fırat Üniversitesi personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacak. İş başvuruları 16-20 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Temizli personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımı için Türkiye İş Kurumu sayfasında yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

  1. En az Ortaöğretim (lise ve dengi okul) en çok Lisans mezunu olmak.
  2. 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valiliklerce düzenlenen özel güvenlik sertifikası ile kimlik kartına (silahlı/silahsız) sahip olmak.
  3. Özel güvenlik sertifikası ve kimlik kartının ilan tarihinden itibaren en az 4 ay süre ile geçerli olması.
  4. Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Çekilen kura sonucunda sürekli işçi olarak görev başlatılacak adaylar Üniversitemiz internet adresinde (www.firat.edu.tr/) istenilen belgeleri belirtilecek tarihe kadar Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini takiben 30 (Otuz) gün içinde göreve başlamaları sağlanacaktır.

KURA TARİHİ VE YERİ:

Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi mevzuata uygun olarak; noter huzurunda 03.12.2020 perşembe günü saat 10:00’da Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda yapılacaktır. COVİD-19 salgınının Ülkemizde yayılımına ilişkin tedbirler kapsamında kura çekimine katılımcı kabul edilmeyecek olup kura çekim işlemleri Üniversitemizin web sayfasından canlı olarak yayınlanacaktır.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında işçi alınmasında uyulacak usul ve esaslar hakkında yönetmenliğe eklenen geçici madde 6’ya göre ‘Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleşecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasından yapacağı kura çekimi ile belirler denildiğinden noter kurasında isminin çıkması gerekmektedir. Başvurular arasından ilan edilen her unvan sayısının açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.

Kura sonucuna göre belirlenen asıl adaylardan görevine başlamayanların, deneme süresi içerisinde iş akdi fesih edilenlerin, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine kura sonucu yedek olarak belirlenen listenin ilk sırasındaki adaydan başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Yapılan kura sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar Üniversitemizin internet sitesinde (www.firat.edu.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

İŞ BAŞVURUSU

NOT: Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru şartlarını taşıyan adaylar,  İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvuru yapılacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir