Personel Alımı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı KPSS 60 ile personel alımı yapacak!

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) www.ilan.gov.tr adresinde yeni bir personel alım ilanı yayınladı. DPB841271 no ile yayınlanan ilana göre BEBKA, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere personel alımı yapacak. Personel alımı başvuruları 7 Aralık’ta başlayacak ve 18 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı personel alımı için yayınlanan resmi ilanda şu bilgilere yer verildi.

BEBKA PERSONEL ALIM İLANI

Ajansımıza, 4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 200’üncü maddesi ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden birinde istihdam edilmek üzere 1 (bir) Halkla İlişkiler Destek Personeli alımı yapacaktır.

BEBKA’nın merkez ofisi Bursa’da olup Eskişehir ve Bilecik illerinde Yatırım Destek Ofisleri bulunmaktadır. Ajans, faaliyetlerini Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde sürdürmektedir. Sınavda başarılı olan aday Bölge illerinden (Bursa, Eskişehir, Bilecik) Ajansın uygun göreceği herhangi birinde istihdam edilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Üniversitelerin veya Meslek Yüksek Okullarının basın ve yayın, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve tanıtım, medya ve iletişim, gazetecilik vb. iletişim bölümlerinden veya buna benzer bölümlerden denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının bu bölümlerinden lisans veya ön lisans düzeyinde mezun olmak ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi [ÖSYM] tarafından yapılan, son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan KPSS sınavından en az 60 (altmış) puan almış olmak veya başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamak koşulu ile en az 5 (beş) yıl SGK kayıtları ile belgelendirilebilecek şekilde kamu veya özel sektörde ilgili alanda iş deneyimine sahip olmak.

 YETKİNLİKLER VE TERCİH SEBEPLERİ

Ajansımız bünyesinde destek personeli olarak görevlendirilecek adayın; kurumsal iletişim çalışmalarını aktif bir şekilde yürütebilecek, organizasyon ve etkinlik faaliyetlerini koordine ve takip edebilecek, basın duyurularını hazırlayabilecek, kurumsal medya hesaplarının takibini ve içerik paylaşımlarını yapabilecek, seyahat engeli olmayan, iletişim ve organizasyon becerileri güçlü, iş takibi ve koordinasyon becerisi yüksek, araştırmacı, detaycı, yenilikçi, üretken, tanıtım materyallerine (tanıtıcı broşür, dergi, basın bülteni, gazete vb.) içerik hazırlayabilecek, kurumsal kimlik çalışmalarına katkı sağlayabilecek, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube vb. dijital platformlara hakim, Microsoft Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına hakim olması beklenmektedir.

Kamu veya özel kesimde organizasyon ve etkinlik yönetimi, tanıtım, içerik üreticiliği, kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi vb. kurumsal iletişim alanlarında en az 2 (iki) yıl çalışmış olduğunu belgelemek,

Mesleki deneyimle ilgili özel sertifikalara sahip olmak ve bunu belgelemek, tercih sebebi olacaktır.

BAŞVURU TARİHİ, BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Başvurular, 07/12/2020 tarihinden başlayarak 18/12/2020 tarihi saat 23.59’a kadar ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr internet adresinde bulunan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru bağlantısından yapılacaktır.

Başvurular, “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, yukarıda belirtilen sınav giriş şartlarını ve tercih nedenlerini kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri elektronik ortamda taratıp başvuru formunun ilgili bölümlerine eklemeleri zorunludur.

Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile elden, e-posta veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Elektronik ortamda yapılacak başvurularda adaylar için hazırlanan kontrol listesi şu şekildedir:

Başvuruya eklenen bilgi ve belgelerin doğru ve gerçeğinin aynısı olduğunu başvuru sahibi kabul ve beyan etmiş sayılır.

SINAV YERİ VE TARİHİ

Yarışma sınavı tarihleri daha sonra ajansın internet sitesinde yayınlanmak suretiyle duyurulacaktır. Ajans, herhangi bir sebep ile Ajansın web sitesinde yayınlamak sureti ile son başvuru tarihinin süresini uzatmaya, mülakata çağrılacakların açıklanma tarihini değiştirmeye, sınav tarihini ve yerini değiştirmeye ve yeniden belirlemeye yetkilidir.

Yarışma sınavına girmeye hak kazanan adaylar belirtilen adreste, kimlik no içerir nüfus cüzdanı ile hazır bulunacaklardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.