Genel

Tutumluluğu ile bilinen eski Vali Refik Arslan Öztürk vefat etti!

Tutumluluğu ile bilinen eski Vali Refik Arslan Öztürk dün akşam saatlerinde vefat etti! 71 yaşında hayatını kaybeden Vali Öztürk, Bilecik, Niğde, Erzincan ve Manisa’da görev almış ve tutumluluğu ile akıllarda kalan isimlerden olmuştu.

Sözcü Gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk’ün ağabeyi olan Refik Öztürk’ün cenazesi, bugün İstanbul Üsküdar’daki Şakirin Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ‘’ Refik Aslan Öztürk, 1999-2002 arası Niğde Valisi idi. Örnek, dürüst, çok çalışkan, mütevazi bir değerdi. Niğde Kalesi, Cullaz Konakları, Tyana Kazısı, Gümüşler Manastırı, Mehmet Paşa Kervansarayı, türbeler Kavlaktepe’nin kurtarılması sağladı. Vefatına çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin.

Türk idarecileri arasında tutumluluğuyla bilinen, bulunduğu illerden Ankara’daki toplantılara otobüsle gelip giden eski vali Refik Arslan Öztürk, bir süredir Göztepe Şehir Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Eski başbakanlardan Binali Yıldırım da Öztürk Ailesi’ni arayarak başsağlığı dileğinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir