İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Üniversite hastanesine lise mezunu hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında 00005770484 nosu ile yayınlanan ilana göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kendi bünyesinde bulunan araştırma hastanesine hasta ve yaşlı bakım elamanı alımı yapacak.

KTÜ İŞ BAŞVURUSU

KTÜ hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı için başvurular İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden ve ALO 170telefon hattından yapılabilecek. Bunun için aşağıda belirtilen linki tıklayarak başvuru ekranından kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Başvurular başlamış olup, adayların en geç 17 Kasım 2020 tarihine kadar iş başvurusu kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Hasta ve yaşlı bakımı için alınacak personellerden KTÜ Rektörülüğü tarafından belirlenen şartlar şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
  4. İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  5. Göreve başlayacak personelin başvurduğu kadronun gerektirdiği görevleri yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (fiziksel ve ruhsal) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.
  6. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (Yapmış, Terhis, Muaf, Tecilli)

7- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8-Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin Geçici 6’ıncı maddesi gereğince, önceliklilerde dahil olmak üzere istihdam edilecek açık iş sayısı kadar asıl ve açık sayı kadar yedek aday, İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda Üniversitemizde çekilecek kura sonucunda belirlenecektir. Rektörlükçe yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlara haiz yedek adaylar işe alınır hükmü uyarınca işlem yapılacaktır.

PERSONEL ALIMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

1-Noter Huzurunda kura çekilişi 27.11.2020 günü; saat:14: 00’de; KTÜ TV Stüdyosunda (Elektrik Elektronik Mühendisliği Binası)yapılacaktır. Kura tarihi ve saatinde herhangi bir değişiklik olması halinde www.ktu.edu.tr internet adresinden duyuru yapılacak olup bu ilan tebligat niteliğinde olduğundan adaylara ayrıca herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. COVİD-19 salgını sebebiyle alınacak önlemler kapsamında kura işlemine görevli personel haricinde hiç kimse alınmayacak olup, Kura çekilişi daha sonra üniversitemizin https://www.ktu.edu.tr/ ve https://www.ktu.edu.tr/personel adreslerinden duyurulacak olan sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacaktır.

2-İŞKUR tarafından gönderilen nihai listeler,  noter kurası sonucu hak kazanan asıl ve yedek adayların listesi,  işe başlayacak adaylar için istenilen belgeler https://www.ktu.edu.tr/ ve https://www.ktu.edu.tr/personel adreslerinden ayrıca duyurulacaktır.  Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3- Göreve başlamaya hak kazanan adaylar Atamaya Yetkili Amirin olur işlemleri sonucunda belirtilecek tarihte göreve başlayacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin işe başlama işlemi geçersiz sayılacaktır.

4-İlanda belirtilen öğrenim durumu Ortaöğretim olup atanmaya hak kazananların göreve başlayışları yapılmış olsa dahi başvurunun son günü dahil üst öğrenim bitirdiği tespit edilenlerin ilişikleri kesilecektir.

Konuya ilişkin tüm duyurular https://www.ktu.edu.tr/ ve https://www.ktu.edu.tr/Personel adreslerinden yapılacaktır.

Başvuru ekranı için TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir