Personel Alımı

KPSS şartlı personel alımı yapan kamu kurumlarının güncel iş ilanları!

Kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS 60, 65 ve 70 taban puan şartı ile toplam 3.855 personel alımı yapılacak. Personel alımı yapan kamu kurumları arasında Adalet Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, DHMİ, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı bulunuyor. Personel alımı yapan ve başvuruları devam eden güncel kamu iş ilanları aşağıda verilmiştir.

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

En az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden personel alımı yapılacak olup hangi mesleklerden hangi kadrolara atama yapılacağı şu şekilde sıralanmaktadır.

Mimar, diyetisyen, şehir plancısı, psikolog, pedagog, sosyal çalışmacı, idare memuru, Hava Trafik Kontrolörü, psikolog, Diyetisyen, hemşire, Pedagog, farklı branşlardan mühendis, bilişim personeli farklı branşlardan teknisyen ve tekniker, sağlık personeli, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, şoför, büro personeli, kimyager, Maliye Uzman Yardımcısı, avukat ve daha bir çok kadroya personel alımı yapılacaktır.

PERSONEL ALAN KAMU KURUMLARI GÜNCEL İŞ İLANLARI

Aşağıda belirtilen resmi kurumlara memur ve işçi statülerinden bay ve bayan olarak toplamda 3 bin 855 personel alımı yapılacak olup, hangi kurumların personel alımı yaptığına dair liste ve bu listede yer alan ilanlara dair özet anlatımlar verilmiştir. Aşağıda verilen kamu iş ilanlarında her hangi birinin tüm detaylarını görüntülemek için LİSTE ALTINDA LİNK VERİLMİŞTİR. Belirtilen linki tıklayarak, KPSS şartlı personel alımı yapan kurumların ilanlarının detaylarına ulaşabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI 418 PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı istatistikçi, mimar, diyetisyen, şehir plancısı, psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına toplam 418 personel alımı yapacak. Alınacak personellerden mimarlar, diyetisyenler ve şehir plancıları Adalet Bakanlığı’nın merkez teşkilatında istihdam edilecekler. Alınacak olan psikologlar, pedagoglar ve sosyal çalışmacılar ise Adalet Bakanlığı’nın taşra teşkilatında bulunan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerinde görevlendirilecekler.

ADALET BAKANLIĞI 400 MEMUR ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü dün Resmi Gazete’de yeni bir memur alım ilanı yayınladı. www.ilan.gov.tr internet adresinde DPB841256 ilan nolu yayınlanan ilana göre, ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere bay bayan toplam 400 memur alımı yapılacak.

DHMİ 207 MEMUR ALIM İLANI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) bugün Resmi Gazete’de yeni bir memur alım ilanı yayınladı. İlan.gov.tr adresinde yayınlanan DPB841263 ilan nolu personel alım ilanı detaylarına göre DHMİ bay-bayan 207 memur alımı yapacak. Başvurular 16 Kasım’da başlıyor ve 30 Kasım 2020 tarihinde sona erecektir.

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 817 PERSONEL ALIM İLANI

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler (AÇSH) Bakanlığı yeni bir memur alım ilanı yayınladı. Yayınlanan resmi ilanda, 2020 yılı KPSS P3 ve P93 puan türleri esas alınarak toplam 817 memur alımı yapılacak. Aile Bakanlığı’nın resmi internet sayfasında yayınlanan ilan detaylarında, Bakanlığa bağlı taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere aşağıda belirtilen kadrolara belirtilen sayılarda memur ataması yapılacak.

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ MEMUR ALIM İLANI

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü yeni bir iş ilanı yayınladı. Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre üniversite kadrosuna lisans mezunu büro memuru alımı yapılacak. Büro memuru alımı için adayların 2020-KPSS P3 puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir.

ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 195 PERSONEL ALIMI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yeni bir sağlık personeli alım ilanı yayınladı. İlana göre üniversite hastanesine 195 sağlık personeli alımı yapılacak. Alınacak personeller, Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde sözleşmeli olarak istihdam edileceklerdir.

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 61 PERSONEL ALIMI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Tokat Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne 50 lisans mezunu ve 8 lise mezunu hemşire alımı yapılacak! Hemşire alımı yanı sıra 1 diyetisyen 1 adet Odyoloji lisans mezunu sağlık personeli ve 1 kimyager alımı yapılacak!

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre 11 farklı branştan mühendis alımı yapılacak. Savunma Sanayii personel alımı başvuruları 19 Kasım 2020 tarihinde sona erecektir.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 1.690 PERSONEL ALIMI

Hazine ve Maliye Bakanlığı 4 farklı iş ilanı yayınladı. Farklı tarihlerde yayınlanan ve başvuru süreleri devam eden bu iş ilanlarına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı’na personel alımı yapılacak. Kadro dağılımına bakıldığında, 500 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı, 1.000 Gelir Uzman Yardımcısı, Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 15 adet Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı ve 175 Vergi Müfettiş Yardımcısı olmak üzere toplam 1.690 personel alınacaktır.

Yukarıda belirtilen iş ilanlarının detaylarını görüntlemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir