Personel Alımı

Adalet Bakanlığı psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı alım ilanı!

Adalet Bakanlığı, KPSS şartı ile istatistikçi, mimar, diyetisyen, şehir plancısı, psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına toplam 418 personel alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı istatistikçi, mimar, diyetisyen, şehir plancısı, psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına toplam 418 personel alımı yapacak. Alınacak personellerden mimarlar, diyetisyenler ve şehir plancıları Adalet Bakanlığı’nın merkez teşkilatında istihdam edilecekler. Alınacak olan psikologlar, pedagoglar ve sosyal çalışmacılar ise Adalet Bakanlığı’nın taşra teşkilatında bulunan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerinde görevlendirilecekler.

Peki, Adalet Bakanlığı tarafından alınacak olan 418 personel alımı için, kadrolara göre belirlenmiş başvuru şartları nelerdir? KPSS şartı var mı? Kimler bu kadrolara başvuru yapabilir? Personel alımı başvurular nereye nasıl yapılacak? Tüm detaylar aşağıda verilmiştir.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı www.ilan.gov.tr adresinde DPB841251 ilan nosu ile Türkiye genelinde, belirtilen kadrolara bay-bayan toplam 418 personel alacak. Personel alımları başvuruları 11 Kasım 2020’de başladı ve 25 Kasım 2020 tarihinde saat 23:59’a kadar devam edecek. Başvuruda bulunmak isteyen adayların, belirtilen bu tarih aralığında, aşağıda belirtilen belgeleri https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

12 istatistikçi, 3 mimar, 2 diyetisyen, 1 şehir plancısı, 144 psikolog,  100 pedagog ve 156 sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.

KADROLARA GÖRE MEZUNİYET ŞARTLARI

A- Psikolog

Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

B- Pedagog

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

C- Sosyal Çalışmacı

Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

D- İstatistikçi

İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.

E- Mimar

Mimarlık lisans bölümünden mezun olmak.

F- Diyetisyen

Beslenme ve Diyetetik lisans bölümünden mezun olmak.

G- Şehir Plancısı

Şehir ve Bölge Planlama lisans bölümünden mezun olmak.

GENEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2020 yılı lisans Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu