Personel Alımı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü memur alım ilanı yayınladı!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü dün Resmi Gazete’de yeni bir memur alım ilanı yayınladı. www.ilan.gov.tr internet adresinde DPB841256 ilan nolu yayınlanan ilana göre, ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere bay bayan toplam 400 memur alımı yapılacak.

CEZAEVLERİNE MEMUR ALIMI

Memur alımına ilişkin yapılan açıklamada, Adalet Bakanlığı 100’ü Kadın, 300’ü erkek, cezaevlerinde memur olarak istihdam etmek ve bu suretle yetiştirilmek üzere 400 idare memuru öğrencisi alınacak. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları 27 Kasım 2020’de başlayacak ve 11 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. Başvuruda bulunmak isteyen adayların belirtilen bu tarih aralığında Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına bizzat yapmaları gerekmektedir. Aşağıda, başvuru belgeleri ve diğer başvuru ile ilgili tüm detaylar verilmiştir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Ceza İnfaz kurumlarına alınacak 400 memur ile ilgili belirtilen başvuru şartları şöyle;

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11.12.2020 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav  (KPSS LİSANS Genel Yetenek-  Genel Kültür Sınavı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve sonrası doğumlu olanlar)

2020 KPSS lisans sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak.

İSTENİLEN BELGELER

Başvuru Formu  (Ek-1)  (https://cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/formlar adresinde belirtilen formlar kısmında yer almaktadır. Fotoğrafsız başvuru formları kabul edilmeyecektir.)

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslı veya noter onaylı sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezun belgesi,

2020 KPSS lisans sınavı KPSSP3 puan türünü gösterir sınav sonuç belgesinin çıktısı.

İletişim: Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Planlama ve İstihdam Bürosu

Telefon: 0312 507 04 00

Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir