Personel AlımıSON DAKİKA

PTT personel alımı başvuruları başladı mı? PTT iş başvuruları nereye yapılacak?

Uzun zamandır beklenen PTT personel alım ilanı için nihayet tarih verildi. 2022 yılı için 500’ü engelli toplamda 30 bin personel alımı yapılacağı belirtildi. Peki, 2022 yılı PTT personel alımı başvuruları başladı mı? PTT iş başvuru işlemleri nereye ve nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar…

Uzun zamandır beklenen PTT personel alım ilanı ile ilgili tarih verildi. Kurum tarafından edinilen bilgilere göre PTT, 2022 yılı Haziran ayında 30 bin personel alımı yapacak. Hangi mesleklerden kaç personel alınacağına dair bilgiler verilirken, alınacak personellerin PTT Bank ve PTTAVM ve PTT Kargo şubelerinde istihdam edileceği belirtti.

Peki, PTT 30 bin personel alımı için kesin tarih belli mi? KPSS şartı olacak mı ve yaş sınırlaması kaç? 2022 yılı PTT iş başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? PTT engelli personel alımı da yapacak mı? İşte detaylar…

PTT 81 il genelinde ki şube ağını genişletiyor ve bu şubeler için yeni personel alım ilanı yayınlamaya hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre PTTbank, PTTavm ve PTT Kargo şubelerinde görevlendirilmek üzere KPSS şartsız, en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden bay-bayan toplam 30 bin personel alımı yapacak. Bu alımlarında içerisinde 500 kadar engelli kadrosu olacak. Hangi mesleklerden personel alınacağına dair yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

PTT HANGİ MESLEKLERDEN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Henüz kadro dağılımı belli olmamakla birlikte büro memuru, silahlı-silahsız güvenlik görevlisi, temizlik personeli, farklı branşlardan tekniker, teknisyen, mühendis, eğitmen, veri giriş kontrol elemanı, en az B sınıfı ehliyet sahibi şoför, çağrı merkezi operatörü, moto kurye, psikolog, hemşire ve muhasebe uzmanı mesleklerinden 81 il genelinde toplam 30.000 memur alımı ve işçi alımı yapılacak.

PTT 30 BİN PERSONEL ALIMI YAŞ ŞARTI BELLİ OLDU MU?

Geçtiğimiz yıl PTT 5 bin personel alımı yaptı ve yaş şartını 35 olarak belirledi ama buyıl 30 bin personel alımı için yaş sınırının 40 olacağı belirtildi. Önceki personel alımları için belirlenen özel şartlar ise şöyleydi;

ÖZEL ŞARTLAR

1)Adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına başvuru tarihi itibari ile MERNİS adresinin bulunduğu İl’e başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla İl’e yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı pozisyonları için ikamet (mernis) şartı aranmayacaktır.

2)Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanılacaktır.

3)Yazılı sınav sonucunda müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına atanmaya hak kazanan adaylara uygun Psikometrik İnceleme yaptırılacak ve sonucuna göre atamaları yapılabilecektir. Ancak belirtilen testi yaptırmayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

4)Şirketimizde görev yapan personelden personel alımı genel ve özel şartları taşıyanlar görev yaptığı unvan dışında diğer unvanlar için başvuru yapabilecektir. Aynı unvana başvuru yapanlar yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda başarılı olsa dahi başvurusu geçersiz sayılacaktır.

PTT İŞ BAŞVURUSU NEREYE VE NASIL YAPILACAK?

PTT personel alımı başvurularının kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) resmi internet sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır. Yayınlanma tarihinden itibaren adaylar 15 gün içerisinde iş başvuru kayıtları yapabilecekler.

PTT 2022 YILI BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU MU?

PTT 30 bin personel alım tarihine ilişkin yapılan açıklamalarda  2022 yılı Haziran ayı denildi lakin gün olarak kesin bir tarih verilmedi ama Haziran ayının sonlarına doğru Resmi Gazete’de yayınlanabileceği belirtildi.

2 Yorum

  1. Silahli özel güvenlik olarak ptt ler arası şehir ve ilceler olanak üzere o ilin tüm ptt güvenlik görevlilerinin izinlerini 9 ay boyunca sağladım ama bana söz verdikleri halde beni almayan hic ptt de çalışmamış bir tanıdığını alan güv.Şefi Ali İmamoglu bana verdiği sözü hiçe sayıp benim o arkadaşını ise aldirmis tir boyle adaletsiz insanların içinde nasıl hak etdiginiz veya yillarinizi verdiğiniz bi is tecrubeniz olduğu halde hak eden değil haksiz olan kişi yer almaktadır nasıl bir adalet beklersiniz bunun gibi ve bunun gibi yöneticilerden

  2. Ee özel Güvenlik vardı hani silahlı ve silahsız olarak. Niye yok göremedim??? Yoksa almicaklar mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.