GenelSON DAKİKA

TRT ekranlarından yakından tanıdığımız ünlü isim evinde ölü bulundu

Bir zamanlar TRT ekranlarından herkesin tanıdığı ünlü isim Emilio Delgado hayatını kaybetti. Emilio TRT ekranların ‘’Susam Sokağı’’ adlı dizinde aşina yüzlerden bir tanesiydi. Emilio’nun New York’ta olan evinde ölü bulundu belirtildi.

Susam Sokağı’nda Fix-it isimli tamirci dükkanı sahibi Luis’e hayat veren Emilip Delgado 2 yıl önce yakalandığı kemik kanseri sebebi ile hayatını kaybetti.

1971 yılında Susam Sokağı kadrosuna katılan ünlü oyuncu Emilio Delgado hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun vefat haberini eşi Carol duyurdu.

EMILIO DELGADO KİMDİR?

40 yıl boyunca Susam Sokağı’nda oynayan Luis Delgado, o dönemde TV’lerde Latin karakterlere iyi insan rolleri fazla verilmediği için dikkat çekmişti.

Delgado, geçen yıl verdiği bir röportajda “Bir Latin olarak benden genelde ya bir haydutu ya da bir çete üyesini oynamamı istiyorlardı” diyerek bu konuya dikkat çekmişti.

Delgado en son Aralık 2021’de New York’ta Susam Sokağı için çekilen belgeselin gösterimine katıldı.

Delgado’nun oynadığı Luis karakteri 40 yıl boyunca evlenmiş ve bir kız çocuğu sahibi olmuştu. Çocuklar, bir Latin ailesinin kültürünü ve yaşam tarzını bu şekilde öğrenmişti. Luis karakteri 2015 yılında Susam Sokağı’ndan çıkarıldı.

1940 yılında Kaliforniya’da doğan Delgado, Susam Sokağı dışında PBS’te Song of the Race dizisinde de oynadı. Broadway’de çeşitli tiyatrolarda çalıştı. Susam Sokağı’ndan ayrıldıktan sonra The Lou Grant Show, Hawaii 5-0, Police Story ve Quincy gibi yapımlarda boy gösterdi.