GenelSON DAKİKA

Eskişehir Seyitgazi-Afyon yolu can almaya devam ediyor

UTKU ÇAKIRÖZER (Eskişehir Milletvekili) -Eskişehir’de ölüm yoluna dönen Eskişehir Seyitgazi-Afyon yolu can almaya devam ediyor. Pazartesi günü bu yolda yaşanan kazada şampiyon tekvandocular yetiştiren Nadir Özsoy hocamız, sporcu kızı Semanur Özsoy ve yine bir sporcu babası Hüseyin Kaplan yaşamını yitirdi.

16 yaşındaki sporcumuz Görkem Sarı hâlâ yoğun bakımda. Yıllardır bu Mecliste söylüyoruz. Yetmedi Kırka’da yol kapattık, açıklama yaptık. Daha geçen ay 10 bin imzayla bu Mecliste basın toplantısı düzenledik. Duymadınız, duymuyorsunuz; bakın, bu yolda son on bir yılda bine yakın kaza meydana geldi, 1.362 yurttaşımız yaralandı, 35’ten fazla yurttaşımız yaşamını yitirdi.

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, daha bir hafta önce Eskişehir’deydi, kendisine bu yolu hatırlatanlara ne dedi biliyor musunuz? “Ömür biter, yol bitmez.” dedi. Evet, yollar bitmiyor ama ömürler, canlar gidiyor; artık yeter, gerçekten yeter. Sizler, bu yaptığınızla sadece Eskişehir’i cezalandırmıyorsunuz bu yolu kullanan herkesi cezalandırıyorsunuz.