Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GenelSON DAKİKA

İstanbul, İzmir, Antalya dahil 5 günlük aralıksız kar yağışı uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 5 günlük (9-13 Mart 2022) hava durumu tahminleri yayınlandı. MGM’nin son dakika olarak yayınladığı hava durumu tahminlerine göre Türkiye yarından itibaren yoğun bir kar yağışının etkisi altına giriyor. İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla, dahil olmak üzere Güneydoğu Anadolu bölgesinde ve doğu Akdeniz bölgesinde yer alan bazı iller haricinde tüm illerde yoğun kar yağışı hakim olacak.

Meteoroloji 9-13 Mart tarihlerinde 5 gün boyunca aralıksız kar yağışların olacağı konusunda üst üste uyarılarda bulundu. Yapılan uyarılarda, yağışla birlikte havaların 2 ila 4 derece azalacağı belirtilirken Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi olduğu belirtildi. İşte, Meteorolojiden 9 Mart Çarşamba ile 13 Mart Pazar gününe kadar Türkiye’de hava durumu tahminleri..

9 MART ÇARŞAMBA HAVA DURUMU

9 Mart Çarçamba günü sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Ankara, Isparta, Burdur’da karla karışık yağmur görülürken, yurdun iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu bölgesinde yoğun kar yağışı görülecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Akdeniz’de yer yer sağanak yağışlar görülürken Ege bölgesinde kapalı bir hava görülecek.

10 MART PERŞEMBE HAVA DURUMU

10 Mart Perşembe günü başta Marmara ve İç Anadolu bölgesi olmak üzere yurdun çoğu kesiminde kar yağışı görülecek. Güneydoğu ve Kadeniz bölgelerinde yağışlar devam edecek.

11 MART CUMA HAVA DURUMU

12 MART CUMARTESİ HAVA DURUMU

13 MART PAZAR HAVA DURUMU