GündemKamu Haberleri

Fuat Oktay’dan depremzedeye akıl almaz kıyaslama!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay İzmir’de deprem bölgelerinden Seferihisar’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Bir depremzede gözyaşları içinde Fuat Oktay’a yardıma ihtiyaçları olduklarını anlattı. Oktay, kendisine taleplerini ileten emekli bir öğretmene akıl almaz bir kıyaslama yaptı.

İKİ ACIYI YARIŞTIRMA ÇABASI

Depremin 3’üncü gününde yaraların sarılmasını bekleyen vatandaşa 21 yıl öncesi, 1999 depremi ile kıyaslayarak cevap verdi Fuat Oktay.

CHP’li Faik Öztrak: Her şeyden önce geçmişte bu vardı şimdi biz bunu yaptık şeklinde ki değerlendirmeleri doğru bulmam. Hele hele depremin yaraları hiç sarılmadan bu değerlendirmelerin yapılmasını doğru bulmuyoruz. 99 depremi ile İzmir depremini karşılaştırıyorlar. İkisi de çok farklı…

Cumhurbaşkanı Yardımcısının 21 yıl önceki Marmara depremi ile bugünü kıyaslamasına CHP tepkili. Muhalefet, ‘’acılar yarıştırılmamalı’’ dedi.

DEPREM VERGİLERİ BU ACILARIN YAŞANMAMASI İÇİN TOPLANMAMIŞ MIYDI?

1999 depremi olduğunda mevcut hükümetin 3 gün sonra müdahale ettiğini vurgulayan Oktay, İzmir depreminde hükümetin dakikalar içerisinde müdahale ettiğini vurguladı. Oktay bu vurgusunu, gerek teknoloji imkanlar, gerekse diğer genişleyen imkanları göz ardı ederek yapmıştı. Oktay’ın gözyaşları içinde yardım isteyen bir depremzedeye geçmişte yaşananları örnek göstermesi tepkilere neden olurken Muhalefet önemli olan deprem sonrası değil deprem öncesidir dedi. Çürük binaların tespit edilmesine rağmen neden bunların tahliyesi gerçekleştirilmemiş, neden kentsel dönüşüme sokulmamış, toplanan deprem vergileri bu acıların yaşanmaması için toplanmamış mıydı? Diye sordu…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu