Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GündemSON DAKİKA

Çin’den Avrupa ve ABD’ye 3’üncü Dünya Savaşı tehdidi!

Avrupa ve ABD Rusya’ya karşı yaptırımlarını genişletirken, Rusya’nın arkasında duran Çin, 3’üncü Dünya Savaşı tehdidinde bulundu. AB ülkelerinin ve ABD’nin olası Rusya’ya müdahalesi karşısında resmen 3. Dünya savaşının başlayabileceği tehdidinde bulunan Çin, Rusya ile sarsılmaz bir ilişkilerinin olduğunu ve her türlü beraber olduklarının uyarısında bulundu.

Tüm dünya basınında şok eden açıklamalar Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’den geldi. Yi ‘’Rusya ile ilişkilerimiz kaya kadar sağlam. Uluslararası durum ne kadar kötü olursa olsun Çin ve Rusya stratejik işbirliğine kararlılıkla devam edecek” sözleri ile ifade etti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesine destek veren Çin, ABD’ye gözdağı olarak ‘’Rusya’nın her türlü arkadayız’’ mesajı verdi. Çin’in bu tutumu dünya basınında, Rusya’nın her tür yapacağı savaş suçları karşısında ABD’nin ve AB ülkelerinin en küçük askeri müdahalesinin üçüncü dünya savaşını tetikleyebileceği şeklinde okundu.