GenelSON DAKİKA

6 Mart Omicron varyantı vaka sayısı açıklandı!

Sağlık Bakanlığı 6 Mart Omicron varyantı vaka sayısını ve salgından dolayı ölenlerin sayılarını açıkladı. Maske takma zorunluluğun kaldırılmasının heme ertesi gününden itibaren vaka sayılarında ki düşüşe dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Sağlık Bakanlığı’na bazı göndermelerde bulundu.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Günlük Kovid- 19 Tablosu’ verilerine göre; son 24 saatte yapılan 348 bin 146 testte 27 bin 671 vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle 170 kişi hayatını kaybederken, 50 bin 241 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan da sosyal medya hesabından alınan maske kararı ve corona virüsü vaka sayılarındaki düşüşle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“MEĞER VAKA SAYILARININ ARTMASININ NEDENİ MASKE VE DİĞER ÖNLEMLERMİŞ”

Mesajlarında Sağlık Bakanlığı’na tepki gösteren Ceyhan, şunları belirtti:

* Silahları indirip saldırıya geçince virüs şaşırdı, ricat halinde kaçıyor. Meğer vaka sayılarının artmasının nedeni maske ve diğer önlemlermiş.

“ÇALIŞTIĞIMIZ HASTANELERDE VAKALARDA BELİRGİN BİR AZALMA GÖRMÜYORUZ”

* Her ne kadar çalıştığımız hastanelerde vaka sayısında belirgin bir azalma görmüyorsak da, bakanlığın verdiği rakamlara göre her gün vaka sayısı 5-10 bin azalıyor.