GenelSON DAKİKA

Çocuğun cinsel istismarı içerikli görüntüleri paylaşan 4 kişi tutuklandı

İstanbul’da çocuğun cinsel istismarı içerikli görüntü paylaşan ve para karşılığında bu görüntüleri satın alan 4 kişi tutuklandı. Sosyal medya hesapları üzerinden para karşılığı çocuk yaştaki kişilerin müstehcen görüntülerini satın alanlardan birinin özel bir hastanede doktorluk yaptığı ve evinde yapılan aramalarda bir hardisk geçirildiği ve bu hardiskte FETÖ Terör Örgütü ele başı Fetullah Gülen’in sohbet videolarının da çıktığı belirtildi.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “CEYDA” kod adlı Y.D.’nin görüntüleri grupta bulunan kullanıcılara para karşılığında sattığını belirledi. Şüpheli Y.D.’nin banka hesap hareketlerinde yapılan incelemelerde müstehcen görüntüleri 4 kişinin satın aldığı belirlendi. Polis bugün İstanbul merkezli Konya, Kahramanmaraş ve Kars’ta tespit edilen 5 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 5 şüpheli gözaltına alındı.

HARDİSKTEN FETÖ’ÜN SOHBET VİDEOLARI DA ÇIKTI

Konya’da gözaltına alınan ve özel bir hastanede hekimlik yapan A.A.’nın evinde yapılan aramada gizli bölmeye saklanan hard disk ele geçirildi. Hard diskten FETÖ Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’e ait sohbet adı altında gerçekleştirilen örgüt toplantıları esnasında kayıt altına alındığı anlaşılan çok sayıda video kaydı çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 şüpheli dün Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Şüphelilerden 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 4 şüpheli tutuklandı.