Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GenelSON DAKİKA

Türk Hava Yolları’nın yaptığı fırsatçılığı bu millet hiç unutmayacak

CHP Eskişehir Milletvekili UTKU ÇAKIRÖZER -Ukrayna’da tahliyeler konusunda Türk Hava Yolları’nın (THY) yaptığı fırsatçılığı bu millet hiç unutmayacak. Cumhurbaşkanının 13 makam uçağına sahip olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının 5 bin-6 bin lirayı bulan fahiş bilet fiyatları nedeniyle Ukrayna’dan çıkamamış olması bu iktidarın ayıbıdır.

Şimdi, deniliyor ki: “Romanya’ya geçip oradan Türk Hava Yollarıyla ücretsiz getiriyoruz.” Öyleyse yapmanız gereken kendi imkânlarıyla gelebilen vatandaşlarımızın bilet ücretlerinin eksiksiz iadesidir. Ayrıca, bu tür krizlerde Dışişleri Bakanlığının tahliyelerde harcaması için bütçesine özel kalem konulmasını da Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak talep ediyoruz.

Bir de tabii işin ekonomik cephesi var. Rusya’ya yönelik uluslararası yaptırımlar, savaş nedeniyle tedarik zincirinde yaşanacak sıkıntılar Türkiye’yi yakından etkileyecek -en düşük zarar, tahminî 20 milyar dolardan başlıyor- turizm etkilenecek, ihracatımız etkilenecek, ithalatımız etkilenecek, en çok da enerji kaynaklarına erişimimiz pahalanacak.