GenelSON DAKİKA

2022 yılı için araç muayene ücretlerinde fahiş fiyat artışları oldu

Son gelen zamlarla birlikte 2022 yılı için araç muayene ücretlerinde fahiş fiyat artışları yaşanmıştır. Araç muayene ücretleri KDV dâhil otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 686 liraya; otomobil, minibüs, kamyonet gibi araçlarda 507 liraya; traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 258 liraya, egzoz ve emisyon ölçümleri de eklendiğinde fiyatlar iyice artmaktadır. Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Araç muayene ücretlerinin hiç olmasa kredi kartı ile ödemenin yolunun açılması gerektiğini ve bununlar ilgili meclise teklif verdiklerini açıkladı. Usta şöyle dedi;

Kredi kartıyla ödeme yapmak isteyen vatandaşlarımızdan mevzuata aykırı bir şekilde komisyon talep edilmektedir. Devletin kendi eliyle işletip uygun fiyatlarla kâr sağlayabileceği bir işletme özel şirketlere verilerek saray ve çevresi zengin edilirken vatandaşlarımız mağdur edilmiştir.

Vatandaşlarımız TÜVTÜRK’teki fahiş muayene ücretlerinin düşürülmesini talep etmektedir. Aziz milletimizin sesi olarak konuyu Mecliste gündeme getiriyor, Hükûmetten konu hakkında bir düzenleme yapmasını bekliyoruz.