İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Bursa Uludağ Üniversitesi İŞKUR aracılığı ile hastane hizmetlisi olarak 20 personel alımı yapacak!

Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilana göre Bursa Uludağ Üniversitesi, kendi bünyesinde bunulan Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine hastane hizmetleri için personel alımı yapacak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde alınacak personeller en az lise mezunu öğrenim düzeyinden yapılacak olup başvurular İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacaktır. Personel alımı başvuruları 6 Kasım 2020 tarihinde sona ermektedir. Bu tarihe kadar aşağıda verilen başvuru ekranına ait linki tıklayabilir ve İŞKUR aracılığı ile başvuru işlemelerinizi yapabilirsiniz.

Personel alımına ilişkin Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verilmiştir.

KURA ÇEKİMİ İŞLEMELERİ

Hastane hizmetlisi olarak Üniversitenin araştırma hastanesine alınacak personeller noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. COVİD-19 Kapsamında YÖK Başkanlığı tarafından yayımlanan “Koronavirüs (covid-19) hakkında yükseköğretim kurumlarında alınacak tedbirlere ilişkin öneriler” gereğince halk sağlığını korumak açısından bahsi geçen kura çekimi başvuru yapanların katılımına açık olarak yapılmayacaktır. Kura çekimi Noter eşliğinde Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimlik Toplantı Salonunda yapılacaktır. Adaylar, kura çekimini 11/112020 tarihinde saat /10:00’da hastanemiz (https://suam.uludag.edu.tr) web sitesi veya Youtube (https://www.youtube.com/channel/UCuGUqAUxjkzOS51s3SyhpCg)  adresi üzerinden canlı olarak izleyebileceklerdir.

İlan edilen kadroya iş başvurusunda bulunan adayların; kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Bursa Uludağ Üniversitesi (https://uludag.edu.tr) web sitesinde ilan edilecektir.

İLAN HAKKINDA AÇIKLAMALAR

İlan şartlarını taşıyan adaylar, başvurularını BURSA İş–Kur İl Müdürlüğüne/hizmet merkezlerinden şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresinden yapabilirler.

İlan edilen kadrolara başvuru sonucu atamaya hak kazanan kişiler, 4857 Sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde Sürekli İşçi olarak istihdam edilecek ve istihdam edilen işçiler, asgari ücretle ücretlendirilecektir.

İŞ-KUR tarafından belirlenen ve istenilen şartları taşıyan adaylar arasından, Bursa Uludağ Üniversitesi Kampüsü Sağlık Uygulama Araştırma Merkezinde noter huzurunda kura çekilecek ve kura sonucunda işçiler belirlenecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

GÖREVE BAŞLAMA

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup, yerleşen adayların atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemi iptal edilecektir. Yerleştiği kadronun nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Deneme süresi içinde taraflar iş sözleşmesini bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız feshedebilir.

Hastanemizde 7/24 hasta hizmeti sunulması nedeni ile vardiya usulü çalışma sistemi uygulanmaktadır. Bu nedenle başvuracak adayların gece nöbet tutmaya engelinin bulunmaması gerekmektedir.

Hastanemizin ihtiyaç duyduğu Hastane Hizmetlisi alımlarının Bursa ili merkez ilçelerinden Üniversite yerleşkesine yakın Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ilçelerinden karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün (2 ay) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

5 Kadın personel alımı için BURAYA TIKLAYINIZ

15 erkek personel alımı için BURAYA TIKLAYINIZ

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Uludağ Üniversitesi bünyesinde Haziran 1990’da Görükle Kampüsünde kurulmuştur.

Fiili 880 yatak kapasiteli bir araştırma hastanesi olan Merkezimiz, 789 Akademik, 113 İdari ve 600 Sağlık Personeli olmak üzere 1519 personel ile hizmet vermektedir.

UÜ-SUAM tam teşekküllü bir hastane olup her türlü hastanın tanı ve tedavisini yapabilen insan kaynaklarına, modern makine ve teçhizata sahiptir. Modern klinik ve poliklinik olanakları ile günde ortalama 3000 – 3500 hastaya poliklinik hizmeti vermekte olan Merkezimizde bunlara ek olarak “canlı veya kadavradan” böbrek nakli de yapılmaktadır.

Adres : U.Ü. SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
Görükle Kampüsü, 16059, BURSA

E-Posta : suam@uludag.edu.tr
Telefon : (224) 295 00 00
Fax : (224) 295 00 99

Halkla İlişkiler : (224) 295 01 38

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu