SON DAKİKATeknoloji

Elektrikli Renault Megane E-Tech’in ne zaman Türkiye’ye geleceği belli oldu.

Renault’nun merakla beklenen yüzde 100 elektrikli aracı yeni Megane E-Tech modelinin ne zaman Türkiye’ye geleceği belli oldu. Önemli ayrıntılarına dair bilgiler verilen elektrikli Renault Megane E-Tech’in Fransa’da vergi teşvikli fiyatı 29 ile 38 bin Euro arasında olurken Türkiye satış fiyatı merak konusu oldu.

Renault’nun Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli modeli tarihi bir gelişimi gözler önüne seriyor. 2019 yılında tanıtılan MORPHOZ konsept otomobilinden esinlenen ve 2020 yılında Megane eVision sergi otomobili ile müjdelenen bu kompakt hatchback, şık ve zarif tasarımıyla beklentilerin ötesine geçiyor. İttifak tarafından geliştirilen CMF-EV platformu sayesinde, Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli kurallar kitabını yeniden yazıyor.

Renault’nun yeni “Nouvel’R” logosunu taşıyan Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli, markanın dönüşümünü simgeliyor. Pazarda yaşanan devrimi sembolize eden araç, her açıdan ileriye doğru dev bir sıçramayı temsil ediyor. Kaliteli malzemelere sahip iç mekanı, gösterge paneli ve multimedya arayüzünü bir araya getiren OpenR ekranı ile teknolojik bir yapı ortaya koyuyor.

Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli, teknolojinin ve Renaulution’ın bir meyvesi. Araç, Renault Grubu’nun Fransa’nın kuzeyinde bulunan Avrupa’nın elektrikli araç lideri yeni sanayi merkezinin %100 “Made in ElectriCity” ilk modeli olacak.

Şu an test sürüşü için sunulan Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli belirli Avrupa ülkelerinde siparişe açıldı ve ülkeye bağlı olarak Mayıs ve Haziran 2022’de satışa sunulacak. Türkiye’de ise 2022’nin son çeyreğinde tüketicilerle buluşacak.