Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GündemSON DAKİKA

Rusya’dan nükleer bomba tehdidi dünyayı dehşete düşürdü! Ukrayna başta olmak üzere tüm Avrupa teyakkuza geçti

Rusya Başkanı Putin bugün ordusuna nükleer bomba talimatı verdi. Putin’in nükleer bomba tehdidi tüm dünyayı dehşete düşürürken Ukrayna’da nükleer saldırı sirenleri çaldı. Olası saldırılar karşısında Avrupa ülkeleri teyakkuza geçerken Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, “Rusya’nın amacı Ukrayna’yı yok etmek ama kaybetmeyeceğiz’’ dedi.

Putin’in emri ile Ukrayna adım adım işgal ediliyor. Ukraynalı yetkililer Nova Kakhovka kentinin düştüğünü duyururken Putin Rus devlet televizyonlarına çıkıp açık açık nükleer saldırı ile tehdit etmeye başladı. Almanya, Ukrayna’ya hareket etmek üzere ordusunu hazırladığını duyururken ABD, F-35 savaş uçaklarını bölgeye göndereceğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik nükleer bomba tehdidine karşı ABD ve Avrupa ülkeleri tüm olasılıkları masaya yatırırken diğer taraftan peş peşe yaptırım kararları aldı. CNN International’a konuşan ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, ABD’nin Rusya’ya karşı yeni ve daha ağır yaptırımlar getirmeyi düşündüğünü söyledi.

ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi, Putin’in nükleer güç emri vermesi üzerine CBS kanalına konuştu ve Rusya liderinin gerilimi artırdığını söyledi.

ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, “Bu, Başkan Putin’in bu savaşı tamamen kabul edilemez bir şekilde tırmandırmaya devam ettiği ve eylemlerini mümkün olan en güçlü şekilde durdurmaya devam etmemiz gerektiği anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

16.20 : Devlet televizyonuna açıklamalarda bulunan Putin, NATO liderlerinin agresif açıklamalarını ve Moskova’ya karşı ekonomik yaptırımları gerekçe göstererek Savunma Bakanlığı’na Rus nükleer caydırıcı güçlerini özel savaş görevi durumuna geçirmesini emretti.