Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
EkonomiSON DAKİKA

Vatandaşlarımız yeni bir zam dalgasıyla da karşı karşıya kalabilirler!

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli, vatandaşlarımızın yeni bir zam dalgasıyla da karşı karşıya kalabileceğini ve Dövizin yükselmesiyle birlikte iç piyasada ham madde sıkıntısı yaşanabileceğine dikkat çekti. Konuyu Meclis gündeminde dile getiren Cinisli şu çok çarpıcı açıklamalarda bulundu;

Enerjide Rusya’ya bağımlıyız yine. Savunma sanayisinde Ukrayna’yla yapılan önemli iş birlikleri temelinde en büyük zararı yine ülkemiz görebilir. Bu konjonktürel durumdan kaynaklı olarak Türk liramızın değer kaybı yaşamasının önüne muhakkak geçilmelidir. Dövizin yükselmesiyle birlikte iç piyasada ham madde sıkıntısı yaşanabilir. Vatandaşlarımız yeni bir zam dalgasıyla da karşı karşıya kalabilirler.

Bu nedenle, böyle bir durumda Türk ekonomisine, tarımına, turizme ve diğer etkilenme ihtimali olan sektörlere devlet ciddiyetiyle yaklaşılmalı, yetişmiş, doğru kadrolarla akıllar başlara devşirilmelidir. AK PARTİ seçimlere kadar hiç olmazsa bu sorumluluğunu devlet ciddiyetiyle taşımalı, etrafını değil, ülkesini ön plana alarak görev üstlenmelidir.