Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GündemSON DAKİKA

Ukrayna’nın göbeğinde atom bombası gibi patladı! O dehşet verici patlama anı videolara bakın nasıl yansıdı

Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaş nedeniyle peş peşe patlama videoları yayınlanıyor. Son olarak şehir merkezinde meydana gelen patlama görüntüsü adeta atom bombasını andırdı. O dehşet görüntüler ise bakın videolara nasıl yansıdı; İşte, Ukrayna Kiev’de ki büyük patlama görüntüsü videosu;

Patlama görüntülerinin ortaya çıkması sonrasında AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ”Konuya giriş yapmadan önce Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı saldırının kabul edilemez olduğunu ifadeyle, silahın ve silahlı gücün etki sahasının çepeçevre sardığı bir dünyaya doğru hızla yol alırken Amerika-Rusya eksenli emperyalizmin dünyayı öncelikle askerî, sonra ekonomik bir paylaşım sürecine sürüklediğini görmek mecburiyetindeyiz ve “Savaş çözümdür.” anlayışını reddediyoruz” derken CHP Niğde Milletvekili ÖMER FETHİ GÜRER şu açıklamaları yaptı;

”Güney Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla başladık, dünya ve ülkemizde yansımalarını bugün burada çok yönlü de konuşacağız. Rusya ve Ukrayna arasındaki yaşanan savaşın ülkemize olumsuz yansımalarının önüne geçmek için tarımda acil eylem planı geliştirilmelidir. Hububat ve bitkisel yağ ithali yanında farklı ürün ihracı yaptığımız 2 ülkeyle savaş süresince oluşacak risklerin olumsuz yansımasını en aza indirilmesi olasıdır.

Hâlen ekilmiş ve bu yıl hasat edilecek hububat ürününde yeterli taban gübre atılamamıştır, üst gübre zamanı geliyor verimi artırmak için gerekirse üst gübre çiftçimize derhâl ücretsiz dağıtılmalıdır. Bitkisel ham yağda, farklı ürünlerde açık gidermek için hemen devreye girilmeli yüzde 40’ı aşan bitkisel ham yağ açığımıza yönelik önlemler alınmalıdır, ihraç ürünler için de yeni pazar arayışlarına derhâl gidilmelidir. İktidar, laf değil, uygulamalı çözümlere derhâl yönelmelidir. Tarımda kendi kendine yeten ülke olmamanın acısını bu süreçte de yaşamamak için gerekli düzenlemeler sağlanmalıdır.” dedi.