GenelSON DAKİKA

Uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması gibi bir felaketle daha karşı karşıyayız

İMAM HÜSEYİN FİLİZ (Gaziantep Milletvekili) – Ekonominin iyi yönetilmemesinden kaynaklanan ekonomik kriz sonucu elektriğe, doğal gaza, akaryakıta, gübreye, ilaca, temel gıda maddelerine, iğneden ipliğe yapılan zamlarla, çiftçi, köylü, esnaf, memur, emekli ve gençlerimiz, geleceğe dair umutlarını yitirip, toplumda gerginlik her geçen gün tırmanırken uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması gibi bir felaketle daha karşı karşıyayız.

Yoksulluğun aşırı arttığı ortamların, gençlerimizi uyuşturucu batağına sürüklediğini seçim bölgem Gaziantep’te ziyaret ettiğim muhtarlardan da duymak üzüntü vericidir. Bu konu, siyasetin üstünde bir konu olup aynı zamanda ülke güvenliği sorunudur. Emniyetin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonları, asayişi temin etmek açısından oldukça önemlidir ama tek başına yeterli olmamaktadır.

Toplumda, uyuşturucuya karşı bir bilinç yaratmanın yanında eğitim sisteminde değerlerimizin öğretilmesi ve refahın artırılması çok önemlidir diyor, Genel Kurulu saygılarımla selamlıyorum.