EkonomiSON DAKİKA

Tüm araç sahiplerine kötü haber! Yüzde 150 zam geldi

Tüm araç sahiplerine kötü haberi Hatay Milletvekili MEHMET GÜZELMANSUR verdi. Yapılan yüzde 150’lik zammı mecliste duyuran Güzelmansur, ”Üç ayda lastik fiyatları yüzde 150 arttı” dedi. Yapılan zamlarla birlikte oluşan sorunları dile getiren Mehmet Güzelmansur şu bilgileri paylaştı;

Nakliye sektörü durma noktasına geldi. Motorine son bir yılda yüzde 123 zam yapıldı. Üç ayda lastik fiyatları yüzde 150 arttı. Nakliyeci ancak kredi çekerek lastik alabiliyor. Garantili otoyol, köprüler, tünel ücretleri de ortada. Bu zamlara, bu hayat pahalılığına tırcılar, kamyoncular nasıl dayansın?

Çoluğun çocuğun rızkı zamlara gidecekse kontağını nasıl çevirsin? Tüm bunlar yetmezmiş gibi, şehir giriş-çıkışlarındaki kantarlar da nakliyeciye ceza yazdırıyormuş. Allah’tan korkun. “Esnafa kredi verdik.” diye övünen iktidara soruyorum:

Şoförler cemiyetinden esnaf siciline kadar 15 yere para ödenmezse o kredi alınamıyor. Böyle vicdansızlık olur mu? Böyle düzen mi olur? Olmaz elbet. İlk seçimde millet bu düzeni sona erdirecek.