GenelSON DAKİKA

Ağrılılar su olmadığı için karı eritip içmek zorunda kalıyor!

Ağrı Milletvekili DİRAYET DİLAN TAŞDEMİR, Ağrı’da su olmadığı için vatandaşların yağan karları eritip su olarak kullandığını iddia etti. Konuyu meclis gündemine taşıyan Taşdemir, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

Kentin sokakları köstebek yuvasına dönmüş, çöp yığınları almış başını gidiyor. 21’inci yüzyılda, insanlar Ağrı’da kar suyunu içiyor, su olmadığı için karı eritiyor, su olarak kullanıyor. Gençler bu tabloya itiraz ediyor, bu tablonun değişmesini talep ediyor. Bunun için ne yapıyor gençler? Kenti terk ediyor. Sadece bu yıl binlerce genç aslında bir bilinmeze yol aldı, yurt dışına gitmek zorunda kaldı; ailesini, sevdiklerini terk etmek zorunda kaldı. Neden? İnsanca bir yaşam için. Çünkü burada insanca muameleyi görmüyor gençlerimiz; elbette ki keyfî bir şekilde, kentlerini, yurtlarını terk etmiyorlar.

Bakın, gerçek bu iken biz ne izliyoruz televizyonlarda? AKP’li siyasetçiler, Belediye Başkanı bize hayalî bir Ağrı’dan söz ediyor, bizim bilmediğimiz bir gerçeklikten söz ediyor; halka yalan söylüyor, manipüle ediyor.