SON DAKİKATeknoloji

Samsung Galaxy S21 Ultra cep telefonunun bilinmeyen özellikleri İsveçli teknoloji uzmanların yaptıkları testlerle ortaya çıktı!

Samsung ailesinin en teknolojik özelliklerine sahip olan Samsung Galaxy S21 Ultra cep telefonunun bilinmeyen özellikleri İsveçli teknoloji uzmanların yaptıkları testlerle ortaya çıktı! Etkileyici kamera özelliği, 5.000 mAh olan pili, performansta diğer modellerine büyük fark atan Samsung Galaxy S21 Ultra, yapılan testlerle artısı ve eksi yönleri tamamen ayrıntılandı.

Akıllı telefon segmenti eskisi gibi değil ve “her şeyin ekstrası” olan pahalı telefon modelleri eskisi kadar ilgi görmüyor. Ancak yine de gerçekten üstün bir telefon arıyorsanız, en azından Samsung Galaxy S21 Ultra’yı geride bırakacak bir telefon bulmakta zorlanacaksınız.

Samsung Galaxy S21 Ultra cep telefonu belki tam olarak ihtiyacınız olan şey değil, ama inanılmaz derecede iyi. Burada her şey – ve bununla gerçekten her şeyi kastediyoruz – maksimize edildi. Tam 6.8 inç boyutundaki ve dolayısıyla neredeyse phablet boyutunda sınıflandırılabilecek ekranla başlayalım. Ve ne ekran! Şu anda piyasadaki başka hiçbir telefonun ulaşamayacağı renklerde ve parlaklıkta bir baskıya ve Quad HD çözünürlüğe sahip AMOLED’den bahsediyoruz. Ayrıca 120 Hz’lik bir resim yenileme hızına sahip olan telefon, etkinleştirildiğinde adeta telefon ekranı yerine interaktif kağıtla uğraşıyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Etkileyici… Ve Samsung, bu yenileme hızını da akıllıca uyarlanabilir hale getirdi; bu, telefonun her zaman ihtiyaç duyulan yenileme hızına geçtiği anlamına geliyor.

Etkileyici kamera

Galaxy S21 Ultra, kamera tarafında bile çok etkileyici. Ana sensör tam 108 megapiksel ve telefonun 100x yakınlaştırmayı sağlayan çift telefoto lensi var. Tam olarak aşırı yakınlaştırma bir hile olabilir, ancak telefonun genel olarak üstün bir yakınlaştırmaya sahip olduğuna şüphe yok. Kameraların dinamik aralığı neredeyse muhteşem ve gece modu neredeyse mükemmel (burada yalnızca iPhone 12 Pro Max rekabet edebilir)

Performans söz konusu olduğunda, bu aynı zamanda bir canavardır. Galaxy S21 Ultra, Avrupa’da Samsung’un kendi Exynos 2100 yongasına sahip ve burada o kadar ileri gidiyor ki, düşük performans nedeniyle prensipte sorun değil. 512 GB depolama alanına sahip varyantı seçerseniz, ayrıca 16 GB çalışma belleği elde edersiniz, 128 ve 256 GB seçenekleri ise 12 GB çalışma belleği ile yetinmek zorundadır. Başka bir deyişle, fazlasıyla yeterli. Üzücü bir ayrıntı, Samsung’un – muhtemelen fiyatı düşük tutabilmek için – bir Micro SD kart ile tamamlama seçeneğinden vazgeçmiş olmasıdır. Başka bir deyişle, uzun vadede hangi depolama ihtiyaçlarınız olabileceğini düşünmelisiniz.

Cimri hızlı şarj cihazı

5.000 mAh olan pili, telefonla oldukça yoğun bir şekilde araç kullansanız bile sorunsuz tam gün kullanım sağlar. Ancak gün içinde telefona zar zor dokunan bir tip değilseniz, kendinizi gece şarjda bulmalısınız. Samsung ayrıca Apple’ın ayak izlerini takip etmeyi seçti ve artık bir AC adaptörüyle birlikte gelmiyor, bu nedenle ayrı olarak satın alıyor veya daha eskisini kullanıyorsunuz. Hızlı şarj söz konusu olduğunda, şu anda yalnızca 25 watt’lık şarj cihazları için de destek var. Samsung’a göre, bunlar o kadar optimize edilmeli ki, temelde 45 watt’ta büyük bir fark yaratmıyor, ancak bunu test etmedik.

Test etmediğimiz bir diğer şey ise ayrı satılan kalem desteği. S Pen aksesuarı ile S21 Ultra, aksi takdirde Samsung’un Note serisine özel olacak ekstra işlevlerin çoğunu gerçekleştirebilir.

Samsung Galaxy S21 Ultra Test Sonucu

Özetle, bu çok pahalı bir telefon ama bugün akıllı telefonları arasında en iyisi diyebileceğiniz bir cihaz. Harika bir ekrana, inanılmaz derecede güzel kameralara ve başka bir dünyanın performansına sahip oluyorsunuz.

+Ekran, kamera, performans, tasarım
-Micro SD kart için yer yok. Hayvan. Zayıf hızlı şarj