GündemMagazinSON DAKİKA

Geççek şarkısı ful versiyonu yayınlandı! Tarkan’ın yeni şarkısı siyasetin gündeminde birinci sıraya oturdu

Tarkan’ın ”Geççek’’ adlı yeni şarkısının ful versiyonu yayınlandı. Mega Star Tarkan’ın yeni şarkısı ‘’Geççek’’ gündemin birinci sırasına yerleşirken siyasette de yeni bir polemiğin fitilini ateşledi. Tarkan’a hem eleştiri hem de destek açıklamaları gelirken Mega Satar yeni parçasını hangi duygularla yazdığını anlattı.

Uzun bir aradan sonra yeni bir şarkı yaptı, gündemin ilk sırasına yerleşti. Tarkan’ı ‘’Geççek’’ şarkısı siyasette de polemik konusu oldu. Geççek parçasını hangi duygularla yazığını açıklayan Dünya Starı Tarkan, yeni şarkısını şu sözlerle özetledi;

‘’Bir yıl kadar önce ruh halimin çok iyi olmadığı bir dönemden geçtim. Pandemi, dünyada olup biten üzücü olaylar, insanlığın endişe verici gidişatı, doğanın yok edilişi gibi bir sürü şey beni çok olumsuz etkilemiş, umudumu kaybeder gibi olmuştum. O anlarda bu şarkının melodi ve sözleri içimde yankılandı. ‘Geççek geççek elbet bu da geççek, gör bak umudun gününü gün etçek’. ‘Hepimize iyi gelecek bir şarkı yazmalıyım’ dedim. Belki bu şarkı bizi biraz teselli eder, bize moral verir, umut olur diye düşündüm.” Dedi. Tarkan bu şarkıyı neden yazdığını bu sözlerle anlatsa da siyasette yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bir taraftan yoğun destek alırken, bir taraftan da eleştirilerin hedefi oldu.

Muhalefetten ilk etki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldi. Akşener sosyal medya hesabından ‘’Çoğu gitti azı kaldı’’ notuyla paylaştı. CHP cephesinde ise ilk değerlendirme parti sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi.

Öztrak ‘’Tarkan dünyanın, memleketinin, kendisinin içinde bulunduğu sıkıntıları sanatçı duyarlılığı ile notalara dökmüş, insanlara umut verecek çok güzel bir şarkı yapmış. Kimse öküzün altında buzağı aramasın’’ dedi. Tarkan’a muhalefet cephesinden destek açıklaması gelirken, AKP cephesinde tepki mesajları geldi.

Eski futbolcu AKP Milletvekili Alpay Özalan sosyal medya hesabı üzerinden şu tepki mesajını yayınladı;

Alpay ‘’umudu Tarkan olan bir muhalefet, kümes bile yönetemez’’ ifadelerini kullandı. Ünlü isimlerde şakı konusunda ikiye bölündü. Ünlü piyanist Fazlı Say Tarkan’ın ‘’Geççek Geççek’’ parçasına ‘’Tarkan’ı isyanında haklı buluyorum. Bence hislerini şarkıya dökerek çok iyi etmiş. Pop müziğin mega starı, ülkesine, halkına sahip çıkan sözleri sağ olsun içinden geldiği gibi dökmüş’’ ifadeleri ile destek verdi.