Kültür SanatSON DAKİKA

Optik illüzyon testi! Gördüğünüz rakamlar kişiliğinize dair ipuçları veriyor!

Sosyal medyada optik illüzyon testini görünce, içerisine saklanan rakamları okumaya çalıştı. Rakamlar aslında pek yanıltıcı olmasa da çoğu sosyal medya kullanıcısı farklı farklı rakamlar verdi. Kişinin bakış açısına, kuşkulu veya ön yargılı davranmalarına göre rakamlar değişebiliyor ki, gördüğünüz rakamlar kişiliğinize dair bazı ipuçları veriyor. Aşağıda verdiğimiz eğer bu üç rakamdan birini görmüşseniz, bakın hangi karekteriniz daha çok ön plana çıkmış…

Aşağıda verdiğimiz cevabı öğrenmeden bu illüzyon testlerine de bakmadan geçmeyin deriz; cevaplarınızı lütfen aşağıda verilen yorum kısmına yazınız..

2 – Buradaki kadın genç mi yaşlı mı?

3 -Sarı ve mavi karelerin içindeki kareler aynı renkte mi?

Gelelim asıl testimizin cevabına.. Eğer illüzyon testimizde 45.283 sayısını görmüşseniz doğru cevabı veren yüzde 22’lik kısımdasınız demektir. Eğer direk 528 rakamı diye cevap vermişseniz, olaylara daha ön yargılı bakanlardansınız demektir. Yok eğer 45.288 olarak görmüşseniz, olaylara; çok daha irdeleyici, dikkatli ama fazla kuşkulu baktığınız anlamına geliyor.

KONTRAST DUYARLILIĞI ÜZERİNDE OYNANDI

Resmin, nesneler ve arka planlar arasındaki farkı algılamamızı sağlayan önemli bir görsel işlev ölçüsü olan kontrast duyarlılığı üzerinde oynayarak hazırlandığı açıklandı.

Uzmanlar, daha yüksek kontrast duyarlılığı seviyelerine sahip kişilerin, yedi basamağı hemen görebilmelerinin daha olası olduğunu belirtti. Öte yandan, zayıf kontrast duyarlılığı, katarakt veya glokom gibi göz rahatsızlıklarının bir belirtisi olabileceği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir