Genel

Kabil Üniversitesinde son dakika terör saldırısı!

Afganistan’dan son dakika çatışma haberleri gelmeye devam ediyor. Pazar yerinde meydana gelen patlamanın ardından Kabil Üniversitesi kampüsü içerisinde Afgan güçleri ile henüz kimlikleri saptanamayan silahlı guruplar arasında çatışmalar çıktı. Meydana gelen terör saldırılarında en 6 kişinin yaralandığı bildirilirken İçişleri Bakanlığı sözcüsü Tarık Arian’da bir açıklama geldi.

KİMLERİN SALDIRI YAPTIĞI HENÜZ BİLİNMİYOR

‘’Koordineli bir saldırımı, başka bir şeyle mi uğraştığımızı henüz bilmiyoruz’’ dedi. Üniversite içerisindeki silahlı saldırılar ile ilgili Taliban, savaşçılarının saldırıya karıştığını reddetti.
Bakan Arian, son gelişmelerle ilgili olarak, Kabil Üniversitesi kampüsüne yeni saldırganlar giriş yapmak istediklerini ama Afganistan güvenlik güçleri tarafından engellendiğini bildirdi. Afganistan Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamada ise, saldırılarda yaralanan 6 kişiden birinin Profesör ve bir diğerinin ise üniversite öğrencilerinden olduğunu duyurdu.

MÜZAKERE İÇİN KATAR’DA BİR ARAYA GELECEKLER

Tanıklar, öğrencilerin Kabil Üniversitesi kampüsünden kaçtığını söyledi. Tanıklar, öğrencilerin Kabil Üniversitesi kampüsünden kaçtığını söyledi. Terör saldırıları Afganistan’ı rahatsız ederken, hükümet ve Taliban müzakerecileri Amerika Birleşik Devletleri’nin askerini eve getirmesine ve en uzun savaşını sona erdirmesine izin verecek bir barış anlaşmasına aracılık etmeye çalışmak için Katar’da bir araya geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir