EkonomiSON DAKİKA

1,8 milyon haneye 1150 TL’ye kadar doğalgaz yardımı yapılacak! E-devlet doğalgaz yardımı başvuru ekranı açıldı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1,8 milyon haneye 1150 TL’ye kadar doğalgaz yardımı yapılacağını açıklamıştı. Bakan Yanık, doğalgaz yardımı başvurularının e-devlet üzerinden yapılacağını açıklamıştı. Son olarak, doğalgaz fatura destek başvurularının ne zaman yapılacağına dair tarih veren Yanık, kömür yardımı alan vatandaşların da e-devlet üzerinden bu doğalgaz sosyal yardımı başvurusu yapabileceklerini belirtti.

Toplamda 1,8 milyon haneye, bulundukları şehre göre 450 TL ile 1150 TL arasında doğalgaz yardımı yapılacağını belirten Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğal gaz destek desteğinin detaylarını paylaştı. Peki, doğalgaz yardımı için e-devlet başvuru ekranı açıldı mı? İşte detaylar…

Yanık, Şubat ayının ikinci yarısından itibaren başvuruların alınacağını ve Mart’ta ödemelerin yapılacağını duyurdu. Bu bağlamda e-devlet doğalgaz yardımı başvuru ekranı 14 Şubat 2022 Pazartesi tarihinden itibaren açılacağı söylendi.

DOĞAL GAZ DESTEK PAKETİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU

Bakan Derya Yanık katıldığı televizyon programında doğalgaz yardımı detaylarını paylaştı. Geçen yıl 1,8 milyon haneye yaklaşık 1,8 milyar liralık kömür desteği sağlandığını hatırlatan Bakan Yanık, bu yardımlardan faydalanan ailelerinde faydalanacağını belirtti.

İlaveten, doğalgaz yardımının dengeli bir dağılımı olacağını söyledi. Bakan Yanık yapılacak olan yardım miktarlarının, Türkiye’nin ısıl haritasına göre dağılım yapacaklarını ifade etti.

 

3 Yorum

  1. İnsanlarla resmen dalga geçiyorlar verdikleri parayı zamlarla geri aliyorlar soğukta durduk gelen fatura 730 yazık günahtır üç çocuk okutmaya çalışıyorum.

  2. Beni e-posta adresi kullanımyorum benim engelli bir vatandaşım bana doğalgaz faturası altyüz geldi ve neyapacam bilmiyorum