GenelGündem

Son dakika! İzmir’de şiddetli 6,8 şiddetinde deprem meydana geldi!

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan son dakika duyuruya göre İzmir’de saat 14:51’de 6,8 şiddetinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Merkez üssü olarak Ege Denizi gösterilirken, meydana gelen son dakika deprem İzmir’in bazı bölgelerinde binaların yıkılmasına neden oldu. Deprem yerin 11,6 km altında gerçekleşti. AFAD tarafından yapılan bildiride ise İzmir’de ki depremin şiddeti 6,6…

 

En fazla etkilenen ilçeler arasında Buca ve Bayraklı geliyor. Buca ve Bayraklı ’da bazı binalar yıkıldı. Yıkılan binalarda arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, deprem ölü ve yaralı sayısı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Depremin artçı sarsıntıları bir taraftan devam ederken, meydana gelen 6,8’lik deprem, İzmir ve çevresinde büyük bir paniğe neden oldu. Şiddetli depremin hemen arkasında en büyüğü 4,5 olmak üzere 4 farklı daha deprem meydana geldi.

İZMİR VALİSİNDEN AÇIKLAMA

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ise yaptığı açıklamalarında “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız” ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından detayları açıkladı. Başkan Soyer açıklamasında şöyle dedi:

“Az önce yaşanan deprem nedeniyle tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can ve mal kaybının olmamasını umut ediyorum. Gelişmeleri takip ediyoruz. Afet ekiplerimiz hazır”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu