Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sağlık

İdrar yolu enfeksiyonu için reçetesiz satılan yeni ilaç

18 ila 24 yaş arasındaki kadınların yaklaşık yarısı, son bir yılda en az bir kez idrar yolu enfeksiyonu (İYE) geçirmiştir. 25-34 yaş grubunda ise oran %39’dur. 1  Bu nedenle çoğu kadın, idrar yaparken yanma / ağrı, sık idrara çıkma ve artan idrara çıkma isteği gibi idrar yolu enfeksiyonu semptomlarının farkındadır.

18-44 yaş grubundaki kadınların %41’i antibiyotikle tedavi ettiklerini söylerken, 45 yaş üstü kadınların %66’sı aynı şeyi yapıyor. Aynı zamanda, tüm kadınların %44’ü, idrar yolu enfeksiyonları için antibiyotik kullanımı konusunda şüpheci olduklarını ve birçoğunun rahatsızlıkları tedavi ettiğini veya enfeksiyon kendi kendine geçene kadar beklediğini söylüyor. 1

Bugüne kadar, bu semptomları hafifletmek için reçetesiz satılan birkaç iyi alternatif vardı.

Yeni, reçetesiz tedavi

Cysticina, UTI’nin hafif semptomlarını gidermek için uzun bir geleneğe dayanan bir bitkisel ilaçtır. 2 Cysticina, UTI’ye karşı ilk reçetesiz ilaçtır ve bu yıl Şubat ayında piyasaya sürülmüştür. Cysticina, kadınlarda idrar yaparken yanma ve/veya sık idrara çıkma gibi hafif, tekrarlayan alt idrar yolu enfeksiyonlarının semptomlarını hafifletmek için kullanılır.

Cysticina, bol sıvı alımı ile birlikte mesane ve üretradaki bakterileri temizleyerek çalışır.

Hafif, tekrarlayan alt idrar yolu enfeksiyonlarının semptomları o kadar tipiktir ki, onları geçirenlerin büyük çoğunluğu tanıyı kendileri koyabilecektir. Cysticina, yalnızca bir doktor tarafından ciddi koşullar ekarte edildikten sonra kullanılmalıdır.

Neden Cysticina ile tedavi edilir?

Genel muayenehanedeki tüm araştırmaların yaklaşık %3,5’i idrar yolu enfeksiyonları ile ilgilidir. 1 Geçmişte idrar yolu enfeksiyonu geçiren birçok hasta, artık bir doktora danışmadan Cysticina’yı kullanabilir.

Hafif İYE semptomları olan ve çeşitli nedenlerle antibiyotik kullanmak istemeyen hastaların artık bir alternatifi var.

Cysticina Hakkında:

18 yaşın üzerindeki kadınlarda hafif, tekrarlayan, alt idrar yolu enfeksiyonlarının semptomlarını hafifletmek için reçetesiz satılan ilaçlar.

Norveç’in türünün ilk reçetesiz ilacı, şimdi eczanelerde. Geleneksel, bitkisel ilaç. Sadece ciddi koşullar bir doktor tarafından ekarte edildikten sonra kullanın.

Önlemler:

Tedavi sırasında yeterli sıvı alımı gereklidir. Azaltılmış sıvı alımı koşullarında veya bileşenlere aşırı duyarlılık durumunda kullanmayın. Belirtiler 4 gün sonra azalmazsa veya kullanım sırasında kötüleşirse doktora başvurun. 2 haftadan fazla kullanmayınız. Cysticina’nın çocuklarda ve 18 yaşın altındaki ergenlerde kullanılması önerilmez. Yetersiz veri nedeniyle hamile veya emziren kadınlar tarafından kullanılmamalıdır.