EkonomiSON DAKİKA

Son dakika! Saat 21:00 itibari ile LPG fiyatlarına zam geldi

2 gün önce akaryakıt fiyatlarına gelen zam sonrasında bugün saat 21:00 itibari ile LPG fiyatlarına da yeni bir zam geldi. Haftada bir gelen zamlar sonrasında benzin, motorin ve otogaz litre fiyatları tarihi bir rekora daha imza attı.

Bir taraftan doğalgaz, bir taraftan elektrik zammı derken akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamlar sonrasında başta market ürünleri ve manav ürünleri olmak üzere A’dan Z’ye zam yapıldı. Peki, 3 Şubat 2022 tarihi itibari ile otogaza ne kadar zam yapıldı? Zam sonrası LPG fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar..

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), artan petrol fiyatlarının ardından LPG otogaza da zam geldi. Buna göre; LPG otogazın litre fiyatına bu geceden itibaren 40 kuruş zam yapıldı.

EPGİS, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “04/02/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG otogazda 40 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” ifadelerine yer verdi.

LPG FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

LPG’nin litre fiyatı Ankara’da ortalama 9,48 liradan 9,88 liraya, İstanbul’da ortalama 9,27 liradan 9,67 liraya ve İzmir’de 9,21 liradan 9,61 liraya yükselecek.

 

Bir Yorum