GündemKamu Haberleri

Vatandaşın sırtına birde sayaç bakım ücreti yüklenecek!

Elektrik, doğalgaz ve su sayaçlarının bakımı için vatandaşın sırtına yeni yükler eklenecek. Vatandaş bu pandemi sürecinde faturalara indirim beklerken hükümetten faturaları artırıcı yeni adım atıldı. Yıllardır devletin üstlendiği elektrik, su ya da doğalgaz sayaçlarının periyodik bakımları özel sektöre devredilecek. Bu şekilde vatandaşlar bir taraftan 5 çeşit katkı payların eklendiği faturalarını öderken birde belirli aralıklarda sayaç bakım ücreti de ödeyecek.

BAKIM ÜCRETLERİ İHALEYİ KAZANAN ŞİRKETE

Kararı Cumhurbaşkanlığı aldı. Enerji ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan tüm ölçü aletlerinin periyodik bakımları ihaleleri kazanan şirkete verilecek. Elektrik Mühendisleri Odasına göre buda Elektrik, Doğalgaz, Su faturalarının kabarmasına neden olacak. Oysa zaten faturalar yeteri kadar fazla geliyor.

20 KURUŞLUK ELEKTRİK VATANDAŞA 72 KURUŞTAN SATILIYOR

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Cemil Kocatepe: Yeni bir kazanç kapısı açmaya çalışıyorlar kendilerine. Bu düzenleme ile vatandaşların faturaları daha yüksek gelecek. Ağır gelen faturalar giderek hayatımızı zorlaştırıyor. Elektriğin maliyeti 15-20 kuruş iken tüketiciye 72 kuruştan satılıyor.

Bu düzenleme hayata geçerse, elektriğe ayrı zam yapılırken vatandaş, sayaç bakım ücretlerine de yapılan zamları duyacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu