EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’de evine ekmek götüremeyen kimse yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süredir ekmek üzerinden süren ekonomi tartışmasına tepkili. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de evine ekmek götüremeyen yok dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP’nin askıda ekmek kampanyasını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı eleştirilere tepkili… Türkiye’de herkesin evine ekmek götürebildiğini söyledi. Ve bunu, büyüme oranlarına Türkiye’nin Dünya ülkeleri arasında en iyi ülke olduğunu iddia ederek savundu.

‘’TÜRKİYE’DE EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYEN YOK’’

Askıda ekmek tartışmalarına ilişkin soruyu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘’Ya bırakın Allah’ınızı severseniz. Böyle bir şey var mı Türkiye’de?.. Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı yani?.. İnanıyor musunuz bunlara?.. Büyüme oranlarına bakıyorsun… Şu anda Dünya’da en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’in ölçeklerine bakıyorsun… En iyi ülke konumundayız. Ama bunlar hesap kitap bilmiyor…’’

‘’AL SEN KEYİF ÇAYI İÇ’’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: ‘’Bir vatandaşımız ‘eve ekmek götüremiyoruz’ deyince durumu abartılı buldu. Dertli vatandaşa ‘al sen keyif çayı iç’ dedi. Eğer Türkiye’de evine ekmek götüremeyen yok ise o zaman küçük ortağının bundan haberi var mı Sayın Recep Tayyip Erdoğan? Dolar 8 lirayı geçmiş, Euro 10 liraya yürüyor. Bu tabloya bakınca senin keyif çayı içesin geliyor mu Sayın Erdoğan?..

BAHÇELİ: DÜNYA’NIN HER YERİNDE EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYEN VARDIR

Erdoğan’ın ‘’Türkiye’de evine ekmek götüremeyen yok’’ söylemine MHP lideri Devlet Bahçeli’de grup toplantısında cevap verdi. Bahçeli ‘’Dünyanın her yerinde ekmeğe muhtaç, evine ekmek götüremeyenler mutlaka vardır’’ dedi.

Cumhurbaşkanının Malatya’da Servisçiler Odasına verdiği yanıt MHP’nin ‘’askıda ekmek kampanyası’’ tartışmalarını alevlendirdi.

Servisçiler Odası Başkanı Erdoğan’a ‘’Evimize ekmek götüremiyoruz’’ deyince Erdoğan ‘’Bu bana biraz abartılı geldi. Çok abartılı geldi bana’’ diye cevap vermişti.

‘’BU SEFER ANANI DA AL GİT DEMEDİ’’

Tartışmalara katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ’da ‘’Erdoğan tavrını çok yumuşatmış. Zamanında ‘ananı da al git’ demişti. Bu sefer orda öyle demiyor. ‘Abartıyorsun’ diyor. Abartmak demek, bir problemin olduğunu kabul etmek demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu