Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
EkonomiSON DAKİKA

Her ay 171,67 TL Elektrik Desteği Yardımı başvurusu yapmak için tıklayınız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 4 kişilik bir aile için her ay 1 Şubat 2022 tarihi itibari ile 171,67 TL elektrik desteği yardımı yapacak. Elektrik yardımı başvuruları başladı. Başvurusu kabul edilenlerin, her ay gelen elektrik faturalarından 171,67 TL’lik kısmı düşülecek. Diğer bir değişle, elektrik yardımı alanların 171,67 TL’sine kadar kısmını devlet tarafından ödenecek.

Bu elektrik fatura yardımı tutarı güncel elektrik kullanım ücretine göre belirlenmiş olup, bu yardım miktarı, yapıla elektrik kullanım tarife ücretine göre farklılık gösterecektir. Peki, bu her ay verilen elektrik fatura desteği başvuruları nereye yapılması gerekiyor? Kimler bu sosyal yardımdan faydalanabilir? Elektrik faturaları ödemeleri nereye yapılıyor? İşte detaylar…

KİMLER ELEKTRİK FATURA YARDIMI ALABİLİR?

Elektrik fatura yardımı almak isteyenlerin, evine giren aylık gelirin asgari ücret tutarının 1/3’üne kadar olması gerekiyor. Yani aile birey başına düşen gelir, asgari ücretin 3’de 1’inden fazla olmamalıdır.

ELEKTRİK YARDIMI BAŞVURULARI NEREYE YAPILIR?

Elektrik yardımı desteği başvuruları bulunduğun kaymakamlık binasında bulunan sosyal yardım ve dayanışma vakfı şubelerine şahsen yapılması gerekmektedir. İstenilen belgeler, başvuru esnasında belirtilmektedir.

YARDIM KAPSAMINDA BULUNAN LEKTRİK FATURALARI NEREYE YATIRILIR?

Yardım kapsamına giren tüm elektrik faturaları, fatura sahibi tarafından PTT şubelerinden yatırılmaktadır. Bu faturalar online ve şahsen başka bir fatura ödeme noktalarından yapılmamaktadır. PTT haricinde yatırılan faturalardan belirtilen fatura desteği miktarı düşülmemektedir.

Bir Yorum