Genel

Suriye’den paramotorla gelen iki terörist Hatay’da etkisiz hale getirildi!

Suriye’den paramotor ile gelen PKK’lı teröristlerin hain eylem planlarını güvenlik güçleri önledi. 2 terörist etkisiz hale gerildi. Güvenlik güçleri 10 Ekim 2020’de paramotor adı verilen hava aracı ile Amanos’lara inen 2 PKK’lıyı takibe aldı. Teröristlerin bulunduğu araç Hatay’ın İskenderun ilçesinde güvenlik noktasında durduruldu. Ateş açarak kaçmaya çalışan teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

ÜZERİNDE Kİ BOMBAYI PATLATTI

Kaçan teröristler kaza yapınca, yolda durdurdukları bir vatandaşın aracını gasp ettiler. Kovalama sonunda köşeye sıkışan teröristler araçtan inip kaçmaya çalıştı. Teröristlerden biri üzerinde ki bombayı patlattı. Kentin birçok yerinde duyulan patlama, çevresinde ki ev ve iş yerlerinde maddi hasara neden oldu.

Emniyet güçleri peşine düştükleri diğer teröristi de kısa süre sonra etkisiz hale getirmeyi başardı. İskenderunlular teröristleri etkisiz hale getiren güvenlik güçlerine alkışlarla destek verdi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan: ‘’Paramotor diye tabir edilen uçan bir aletle Menbiç’ten kalkarak sınır boyundan Amanos dağlarına indikleri tespit ettik. Bugün itibari ile Amanos dağlarına inan PKK’lı teröristler imha edilmiştir.’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir