Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları 31 Ocak’ta başlıyor!

İçişleri Bakanlığı 17 Ocak 2022 tarihinde resmi gazetede yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri (NVİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacak. NVİ personel alımı başvuruları 31 Ocak’ta başlayacak ve 7 Şubat 2022 tarihinde sona erecektir.

Personel alımına ilişkin yayınlana resmi ilanda ‘’ İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 17 (onyedi) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktı’’ denildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri personel alımı için istenilen başvuru şartları ve diğer tüm detaylar aşağıda verilmiştir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

1- Adaylar başvurularını 31.01.2022 – 07.02.2022 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların (www.turkiye.gov.tr) hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir.

Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler. Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır. Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan, posta yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar ilan edilen kadro pozisyonlarından yalnızca birine başvurabilirler.

2- Başvuru sırasında gerekli olan belgeler;

a) Fotoğraflı özgeçmiş belgesi,

b) SGK Hizmet Dökümü (e-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasından barkodlu belge)

Resmi ilan üzerinden ilanın tam metnini görüntülemek için Buraya Tıklayınız