Personel AlımıSON DAKİKA

34 bin acil tıp teknisyenine ihtiyaç var!

Sağlık Bakanlığı tarafından 20 bin sağlık personeli alım ilanı yayınladı ama bu ilanda acil tıp teknisyeni ile ilgili sadece 6 kadro açıldı. Normalde Türkiye genelinde en az 34 bin acil tıp teknisyenine ihtiyaç varken Sağlık Bakanlığı tarafından bu meslek koduna kadro açılmamasına tepki geldi. Konuyu meslis gündemine taşıyan ARSLAN KABUKCUOĞLU (Eskişehir Milletvekili), atanamayan acil tıp teknisyenlerin sorunlarını şu sözlerle ifade etti;

11 Ocak Sağlıkçılar Günü’nde sağlık personeli dert küpüdür. Ülkemizde 39 sağlık branşından mezun olan gençlerimizin yaşadığı ortak sorun atanamamaktır. Plansızlık sonucunda oluşan arz talep dengesizliği neticesinde her branşta ihtiyaçtan fazla mezun verilmekte, yeterli kadro bulamayan gençlerimiz ne yazık ki işsizlik ordusuna katılmaktadır. Okuyup da karşılığını alamamak bu gençlerimizi maddi ve manevi olarak yıpratmaktadır.

39 sağlık branşından biri olan ve bugün itibarıyla atama bekleyen en az 34 bin acil tıp teknisyeni vardır. Sağlık Bakanlığı sadece 66 acil tıp teknisyeni alınacağını belirtmiştir. 20 bin kişilik alımda 66 sayısı devede kulaktır. Sınavlarda almış oldukları yüksek puanlara rağmen atanamayan acil tıp teknisyeni kardeşlerimiz bu düşük oranın sonraki alımlarda telafi edileceğini beklemektedir.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...