Personel Alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı 79 ilimizde toplam 1000 (bin) personel alımı yapacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Gelir İdaresi Başkanlığı, 79 ilimizde ki boş kadrolara atanmak üzere toplam 1000 (bin) personel alımı yapacak!

PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı için başvurular 9-20 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı hangi illerimizde kaç personel alımı yapacak? Hangi meslek guruplarından personel alınacak? Başvurular nereye nasıl yapılacak? Tüm detaylar aşağıda verilmiştir.

GELİR UZMAN YARDIMCILIĞI ALIM İLANI

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan detaylarına göre, kamuda 657 sayılı Devlet Memurları hüküm esaslarına göre, 79 ilde bulunan boş kadrolarda daimi olarak istihdam edilmek üzere toplam 1000 personel alımı yapılmaktadır. Alınacak personeller, Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde ‘’Gelir Uzman Yardımcılığı’’ statüsünde görevlendirileceklerdir.

Gelir Uzman Yardımcılığı alımı için adayların ilan içeriğinde belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen adaylar, 12 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacak (https://kamuisilanlari.net/) yazılı sınava tabi tutulacaklardır. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar, yine Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Personel alımı için adaylardan istenilen başvuru şartları şöyle;

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

01.01.2020 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)

ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

Yazılı ve sözlü sınav başvuruları detaylarına ve resmi ilan detaylarına ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

HANGİ İLLERDEN KAÇ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Aşağıda hangi il ve ilçelerden kaç personel alımı yapılacağına dair bilgiler aşağıda belirtildiği gibidir;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.