Gündem

İstanbul risk haritasında tüm ilçeler kırmızıya büründü!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun korona testi pozitif çıktı. Dün akşam yüksek ateş şikayeti ile hastaneye gide Ekrem İmamoğlu’na test yapıldı… Test sonucunu bugün sosyal medya hesabından bir video ile duyurdu. İstanbul içinde çember git gide daralıyor. İstanbul Risk haritasında ki tüm ilçeler kırmızıya döndü ve tablo giderek ağırlaşıyor.

İmamoğlu hastane odasından paylaştığı bu video ile koronavirüs olduğunu duyurdu. Birkaç gündür programı yoğundu. Zaman zamanda maskesiz objektiflere yansımıştı. Açıklamalarını da maskesiz yaptı. Ama İmamoğlu tüm Türkiye’yi kurallara uymaya çağırdı.

İMAMOĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya telefonla İBB başkanı İmamoğlu’nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. İstanbul’da ki toplantıya İmamoğlu’nu davet etmediği için eleştirilen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da hem aradı hem de sosyal medya hesabı üzerinden geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP İSTANBUL ÖRGÜTÜ TÜM FAALİYETLERİNİ DURDURDU

CHP İstanbul il örgütü de Koronavirüs vakalarında ki yükseliş nedeniyle faaliyetlerini sonlandırıp tüm çalışmaları online ortamda sürdürme kararı aldı. İlçe başkanlıkları ziyarete kapatıldı.

İstanbul için aslında uyarılar hiç eksik olmuyor. Koronavirüs neredeyse tüm İstanbul’u kuşattı. Türkiye’nin yüzde 40’ı kadar vaka var denilen 16 milyonluk şehirde kaç vaka olduğu açıklanmıyor. Ancak İstanbul risk haritasına bakıldığından kırmızı olmayan neredeyse hiçbir ilçe kalmadı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu