EkonomiSON DAKİKA

HalkBank yeni kredi kampanyası başlattı! Karşılıksız 250 bin TL para verilecek

Halkbank bu hafta yeni bir kredi kampanyası düzenledi. Kadın girişimleri desteklemek amacı ile 10 milyar liralık bir kaynak ayıran Halk Bankası, yeni bir yarışma düzenleyecek ve birinci gelene 250 bin TL, ikinciye 200 bin TL karşılıksız para ödülü verecek. İşte detaylar…

Halkbank tüm kadınları ilgilendiren yeni bir kredi kampanyası başlattı. Üstelik bir yarışma düzenleyen Halkbank, kazananlara 250 bin TL ödülde veriyor. Daha önce aynı kampanya adı altında 8.6 milyar lira kredi dağıtan Halk Bankası kadın girişimcilere yönelik yeni fırsatlar sunacak.

Peki, Halk Bankasının bu kredi imkanlarından kimler faydalanabilir? 250 bin TL ödüllü yarışma nedir? Başvurular nasıl yapılır? Kadın girişimciler için verilecek olan bu kredilerin faiz oranları nedir? İşte detaylar…

Üreten kadınlara sağladığı faydayı 2022’de yeni bir atılımla geliştiren Halkbank, Türkiye’nin kadın girişimci ekosistemini büyütme hedefiyle ‘Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nı başlatıyor. Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından oluşan bir jürinin belirleyeceği başarılı girişimciler, başta nakdi katkılar olmak üzere girişimlerini büyütecek desteklerle ödüllendirilecek. Ödül töreni, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek. Yarışma için başvurular başladı, 12 Şubat’a kadar sürecek. Bankanın ‘halkbank.com.tr’ internet adresi üzerinden başvuru yapılabiliyor. Aynı adresten başvuru koşullarına ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak da mümkün.

100 bin girişimciye kredi imkanı

Önceki gün İstanbul’da yarışmanın tanıtım toplantısında konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Üreten Kadınlar Toplantıları ile neredeyse her meslek grubundan kadın girişimcinin hayatına olumlu katkılarda bulunma şansını yakaladık. Projemizin birinci yılının sonunda yani 8 Mart 2022 tarihine kadar 100 bin girişimciye ve 10 milyar lira kredi hacmine ulaşma hedefi koymuştuk, bu hedefi aşacağız” dedi. Arslan, üretikleri ile kendisine, ailesine, yöresine, ülkesine katkı sağlayan kadınları ödüllendirmek amacıyla başlattıkları Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nı sonraki yıllara da taşımayı planladıklarını söyledi.

Yarışmanın jüri üyeleri şu isimlerden oluşuyor (soldan): Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, BEE’O Kurucusu Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz, Big Chef’s Kurucusu Gamze Cizreli ve Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz.

Birinciye 250 bin TL, ikinciye 200 bin TL ödül verilecek

Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda kazananlara şu ödüller verilecek:

Halkbank Üreten Kadınlar Kategorisi’nde mikro üreticilerden birinci olana 200 bin lira, ikinciye 150 bin lira, üçüncüye 100 bin lira var. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerden (KOBİ) birinciye 250 bin lira, ikinciye 200 bin lira ve üçüncüye de 150 bin lira ödül verilecek.

Kadın Kooperatifi Kategorisi’nde birincilik ödülü 200 bin lira. İkinciye 150 bin lira, üçüncüye de 100 bin lira var.
Sıfır Atık Kategorisi’nde kazanan girişimciye özel ödül verilecek.

Yarışmaya katılanlara nakdi ödüllerin yanı sıra eğitim, pazarlama, iletişim ve bankacılık uygulamaları (havale-EFT’den ücret alınmayacak ve kredi kartı ile POS aidatı talep edilmeyecek) desteği de sağlanacak.