Personel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) Türkiye geneli personel alımı başvuruları 17-28 Ocak’ta yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü 31 Aralık 2021 tarihinde Türkiye geneli personel alımı yapacağını duyurdu. İlan bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre DSİ, 17-28 Ocak 2022 tarihleri arasında ilan içeriğinde belirtilen illere belirtilen mesleklerden çok sayıda personel alımı yapacak.

DSİ personel alımı başvuruları ile ilgili yapılan açıklamada ‘’ Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur’’ denildi.

Ayrıca; ‘’Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir’’ denildi.

DSİ hangi mesleklerden, hangi mezuniyet şartlarından kaç personel alınacak? DSİ personel alımı için istenilen genel ve özel şartlar nelerdir? Başvuru esnasında istenilen belgeler nelerdir? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası resmi ilanda belirtilmiş olup, resmi ilanı görüntülemek için Buraya Tıklayınız

 

Başa dön tuşu