Personel Alımı

Kamu İhale Kurumuna sözleşmeli 13 bilişim personeli alınacak!

Kamu İhale Kurumunda istihdam edilmek üzere ilan içeriğinde belirtilen şartlara uygun 13 bilişim personeli alınacak! Alınacak personeller Kamu İhale Kurumu bünyesinde sözleşmeli olarak göreve başlatılacaktır. Bilişim personeli alımı için başvurular 02 Kasım ile 13 Kasım 2020 tarihleri arasında aşağıda belirtilen adrese belirtilen şekilde yapılacaktır.

Başvuruları kabul edilen adaylar, 8 – 11 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak sınav sonuçlarına göre değerlendirilecektir. Peki, T.C Kamu İhale Kurumu’na alınacak bilişim personelleri için istenilen başvuru şartları nelerdir? Başvurular nereye nasıl yapılacak? İşte detaylar…

BAŞVURU DETAYLARI

Başvurular 2 Kasım 2020 tarihinde başlayacak ve 13 Kasım 2020 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Tüm başvurular elektronik olarak alınacak olup, şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar sınava katılabilmek için; Kurumun resmi internet sitesinde (www.ihale.gov.tr) yer alan “Kamu İhale Kurumu Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınavı” modülü içindeki “Sınav Başvuru Formunu” elektronik ortamda tam ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra, başvuru için istenen tüm belgeleri tarayıcıda (scanner) taratmak suretiyle söz konusu modüle yükleyerek elektronik ortamda başvurusunu tamamlamış olacaktır.

KPSS ŞARTI

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (2018 veya 2019 yılı KPSSP3 puanı olmayan ve/veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.)

İngilizce dilinde yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Yabancı dil puanı olmayan ve/veya belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak dikkate alınır.

Yabancı dil sınav sonuç belgeleri, belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise 5 yıl süreyle geçerlidir.)

Toplamı esas alınarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere yapılan sıralamada, ilanda istihdam edileceği belirtilen her bir pozisyon için 10 (on) katı aday sınava çağrılacaktır. (Son sıradaki aday ile aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilecektir.)

Resmi ilan üzerinden diğer detaylara ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu