Personel Alımı

İletişim Başkanlığı merkez teşkilatına Mütercim-Tercüman alımı yapılacak!

İletişim Başkanlığı merkez teşkilatında ki boş kadrolarda görevlendirmek üzere 23 Ekim ile 6 Kasım 2020 tarihleri arasında sözleşmeli Mütercim-Tercüman alımı yapılacak!

MÜTERCİM-TERCÜMAN KPSS VE YABANCI DİL SİNAVI PUAN ŞARTI

İletişim Başkanlığı mütercim alımı için adayların, ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2019 veya 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılarak, KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca adaylardan, ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak İngilizce dili için en az (A) düzeyinde dil bildiğini belgelemek veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesi istenmektedir. (Yabancı dil belgesinin 2016- 2020 yıllarında alınmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar başvurularını, 23/10/2020 tarihinden itibaren 06/11/2020 tarihi saat 23.59’ a kadar https://basvuru.iletisim.gov.tr internet sitesi üzerinden dolduracakları iş talep formu ile yapacaklardır.

Adaylar, İş Talep Formuyla birlikte aşağıda belirtilen belgeleri veya bunların onaylı suretlerini ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış belgeleri https://basvuru.iletisim.gov.tr internet adresindeki sisteme yüklemek suretiyle tamamlayacaklardır. Başvuru evrakındaki yanlışlık ve noksanlıklar ile eksik belgelerden başvuru sahibi sorumlu olup, süresi içerisinde ulaşmayan veya tamamlanmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

Resmi ilanı görüntüleyerek diğer ilan detaylarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu