Genel

2022 öğrenci burs ücretleri belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün KYK öğrenci burs ücretlerine zam yapılacağının müjdesini verdi. 2022 yılında öğrenci burslarının ne kadar olacak sorusunu yanıtlayan Erdoğan, lisans ve doktora öğrencilerine verilecek burs miktarlarını da açıkladı.

Erdoğan, üniversite öğrencilerine verilen burs ücretleri ile ilgili şu açıklamaları yaptı;

2022 ÖĞRENCİ BURSU NE KADAR OLACAK?

Bir müjde de üniversite öğrencilerimize vermek istiyorum. Ülkemiz en kapsamlı burs ve kredi sistemine sahiptir. 2021 yılında 449 bin 355 öğrencimize burs 1 milyon 32 öğrencimize kredi verdik. Bu yıl yüzde 20 artışla 180 bin evladımız burs imkanından faydalanacaktır. Bu ülkede üniversite harçlarını kim kaldırdı? Biz kaldırdık. Hatırlayın o günleri, harçlardan dolayı yapılan eylemleri hatırlayın. Biz harçları kaldırdık.

Burs, kredi. 45 liracık burs veriyorlardı. Biz onlardan aldık bu iktidarı. Üniversiteye yerleştirme puanlarında ilk 100’e giren öğrencilerimizle, milli sporcularımıza burs sağlıyoruz. Kredi alan tüm öğrencilerimiz geri ödemesini mezuniyet sonrası 2 yıl erteleme hakkı var.

Önümüzdeki yıl öğrencilerinde 850 liraya, yüksek lisansta 1700 liraya, doktora öğrencilerinde 2 bin 550 liraya çıkartıyoruz.”

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...