EkonomiSON DAKİKA

Yüzde 50 zamlanıyor! Bizzat satıcıların kendileri duyurdu

Beyaz eşya ürünlerine yaklaşık yüzde 50 zam geliyor. Beyaz eşyaya gelecek zammı bizzat spot bayileri açıkladı ve ne zaman zam geleceğine dair tarih verdi.

Evlenecekler yada ev eşyalarını yenileyecekler dikkat! Beyaz eşyalara 2022 Ocak ayında büyük bir zam geliyor. Ne kadar zam geleceği ise şimdiden açıklandı. Yılbaşından sonra beyaz eşya fiyatlarına yüzde 50 zam yapılacağı belirtildi. İşte, flaş zam açıklaması..

Döviz kuru geçtiğimiz 2021 Ocak ayından bu yana iki katından daha fazla arttı zira ABD Dolar kuru bugün 15 TL’yi geçti. Döviz kurlarında ki bu artış gıda fiyatları kadar beyaz eşya ve tüm elektronik eşya fiyatlarını da etkiledi ama asıl büyük zammın 2022 yılbaşı sonrasında yapılacağı açıklandı.

Geçen yıl bir evin beyaz eşyaları 5 bin TL’ye çok rahat döşenirken bu yıl aynı marka-model ürünler 12-15 bin TL arasında değişiyor. Üstelik birde bu fiyatlara Cumhuriyet TV’de yer alan habere göre yüzde 50 zam yapılacağı söylendi. Zam yapılacağına dair yapılan haberde şu bilgilere yer verildi;

Başa dön tuşu